Obsada Ślepnąc od świateł już znana! Jakiś czas temu informowaliśmy was o tym, że bestsellerowa powieść Jakuba Żulczyka doczeka się adaptacji. Dziś mamy przyjemność reaktywować ten szał radości, dorzucając jednocześnie kilka dodatkowych szczegółów. Poznaliśmy bowiem pierwsze nazwiska gwiazdorów, którzy pojawią się w produkcji.

Obsada Ślepnąc od świateł – wybitne nazwiska

Pierwszą znaną osobistością, jaką zobaczymy w adaptacji książki Jakuba Żulczyka, jest Cezary Pazura. Jeden z najpopularniejszych polskich aktorów, znany głównie z kultowych już ról komediowych. Nie oznacza to jednak, że inne gatunki filmowe są mu obce. Cezary Pazura to fachowiec i zarówno rewelacyjny aktor kina dramatycznego, jak i kina sensacyjnego.

Z kolei drugim aktorem, który przymierzany jest do adaptacji książki Ślepnąc od świateł jest Robert Więckiewicz. Drobna uwaga, jego występ w produkcji nie został jeszcze ostatecznie potwierdzony, jak to miało miejsce w przypadku Cezarego Pazury. Wracając jednak do Roberta Więckiewicza i do jego potencjalnego wkładu w serial. Myślę, że nie trzeba nikomu przedstawiać tego nazwiska i uświadamiać, jakiej klasy jest on aktorem. Wiadomo także, że ma on spore doświadczenie w produkcjach sensacyjnych. Wystarczy jednak wspomnieć graną przez niego postać „Blachy”, by wiedzieć, że wybór włodarzy HBO Polska, nie jest przypadkowy. Robert Więckiewicz bez wątpienia będzie idealnie pasował do świata wykreowanego przez Jakuba Żulczyka.

Przypomnijmy, że produkcją serialu na podstawie książki Ślepnąc od świateł zajmuje się stacja HBO Polska. Będzie się on składał z 6 odcinków i zostanie wyemitowany już w tym roku.  A tak o książce Jakuba Żulczyka i samym serialu wypowiada się szefowa produkcji HBO Polska:

Sześć dni z życia dilera kokainy w trakcie świąt Bożego Narodzenia to materiał na thriller, czarne kino z akcją, sensacją i mocnym, autorskim głosem. Ale chcemy również, żeby „Ślepnąc od świateł” było mocną, może nawet brutalną w swojej szczerości – ale wypełnioną także romantyzmem i czarnym humorem – elegią o Warszawie.

Wszystkich, którzy jeszcze do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z powieścią, odsyłamy tutaj.