Odkrywanie tajemnic Harry’ego Pottera - kup na TaniaKsiazka.pl

Odkrywanie tajemnic Harry’ego Pottera to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników młodego czarodzieja i jego wiernych przyjaciół. Książka jest już dostępna w sprzedaży, a autorka, Agnieszka Kobrzycka, przyszykowała czytelnikom nietuzinkową pozycję. Poza tym warto tutaj również wspomnieć, że to pierwsza część całego cyklu. Także ciekawostek i niezwykłych odkryć, związanych ze światem Pottera, możecie spodziewać się znacznie więcej. Co najdziecie w prezentowanej dziś publikacji? Koniecznie czytajcie dalej, by poznać szczegóły!

Odkrywanie tajemnic Harry’ego Pottera - kup na TaniaKsiazka.pl

Odkrywanie tajemnic Harry’ego Pottera – Hogwart i Griffindor

Warto tutaj wspomnieć, że pomysł na książkę nie narodził się przez przypadek. Ponieważ autorka jest wielką fanką serii, stworzonej przez J. K. Rowling. W swojej publikacji prezentuje czytelnikom zawarte w serii o Harrym Potterze aluzje filozoficzne, historyczne, polityczne i autobiograficzne. Stara się to rozszyfrować i wyjaśnić polskiemu czytelnikowi realia, które nie zawsze bywają zrozumiałe. Ponadto Kobrzycka poświęca sporo czasu językowi utworu, pełnego mistrzowskich instrumentacji i słownych szarad. Poza tym będziecie mogli przekonać się, że Rowling czerpała inspirację z takich źródeł jak Biblia, mitologia grecka, celtycka, rzymska czy nordycka i indyjska. Zostanie też omówiona bogata symbolika kulturowa powieściowego cyklu.

Ale to oczywiście nie wszystko. Ponieważ nie zabraknie tu także wzmianki o znaczeniu i etymologii występujących w powieści zaklęć. Do tego warto dodać, że Kobrzycka osobne miejsce poświęciła kluczowi astrologicznemu i alchemicznemu, którym warto posłużyć się, czytając Harry’ego Pottera. Szczególną uwagę zwróci na intertekstualność cyklu, inspirowaną wielkimi dziełami literatury światowej, takimi jak Władca Pierścieni czy Bracia Karamazow. A na dokładkę omówi konwencje gatunkowe, do których Rowling nawiązała, twórczo je przekształcając.

W związku z tym, dzięki prezentowanej dziś pozycji, spojrzycie na te bestsellerowe dzieła z zupełnie innej, nieznanej dotąd perspektywy. To bez wątpienia nie lada gratka dla wszystkich wielbicieli serii J. K. Rowling, którzy o powstawianiu Harr’yego Pottera chcieliby wiedzieć jak najwięcej.

Przypominamy, że książka pt. Odkrywanie tajemnic Harry’ego Pottera jest już dostępna w sprzedaży. Znajdziecie ją tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy tę pozycję wszystkim wielbicielom młodego czarodzieja.