Oficer i szpieg - kup na TaniaKsiazka.pl

Oficer i szpieg to książka znanego pisarza, Roberta Harrisa. Poza tym jednak to również tytuł filmu polskiego reżysera, Romana Polańskiego. Tak jest, to właśnie on zajął się stworzeniem produkcji, opartej na popularnej powieści. W związku z tym powody do zadowolenia mają nie tylko miłośnicy twórczości Harrisa, ale także wielbiciele dobrego kina. Jesteście ciekawi, czego możecie spodziewać się po wspomnianym filmie? Tym samym, aby poznać więcej szczegółów, zachęcamy do dalszego czytania artykułu!

Oficer i szpieg - kup na TaniaKsiazka.pl

Oficer i szpieg – kilka słów o fabule oraz zwiastun

Na początku warto wspomnieć, że film ma pojawić się w kinach 27 grudnia 2019 roku. Widzowie w głównych rolach zobaczą Jeana Dujardina oraz Louisa Garrela. Poza tym obok nich na ekranach pojawią się także: Emmanuelle Seigner, Mathieu Amalric i Melvil Poupaud. Za zdjęcia do produkcji odpowiedzialny jest Paweł Edelman, natomiast scenariusz stworzyli wspólnie Roman Polański i Robert Harris. Oto co sam reżyser mówi na temat najnowszego projektu:

Na podstawie wielkich historii często powstają wspaniałe filmy, a sprawa Dreyfusa to jest wyjątkowa historia. Opowieść o człowieku, który został niesprawiedliwie oskarżony, jest zawsze fascynująca, ale również bardzo aktualna, zważywszy na wzrost antysemityzmu.

Poza tym Polański potwierdza, że podobna sytuacja, jaka spotyka Dreyfusa, może zdarzyć się także dzisiaj.

 Zdecydowanie możliwa jest podobna sprawa. Wszystkie elementy tu są, żeby mogło do tego dojść: fałszywe oskarżenia, kiepskie postępowania sądowe, skorumpowani sędziowie, a przede wszystkim „media społecznościowe”, które skazują i potępiają bez uczciwego procesu lub prawa do odwołania.

Historia pt. Oficer i szpieg opiera się na faktach, a sam film to jedna z najdroższych francuskich produkcji tego roku. Wspomniany bohater, Alfred Dreyfus, to francuski oficer, który zostaje skazany na dożywocie za zdradę ojczyzny. W związku z tym zostaje zesłany na wyspę Diabelską u wybrzeży Gujany Francuskiej. Wkrótce po tym nowy szef wywiadu, Georges Picquart, odkrywa prawdę. Dowody przeciwko skazanemu zostały spreparowane. Tym samym, wbrew swoim przełożonym, stara się odkryć prawdę.

Książkę pt. Oficer i szpieg znajdziecie tutaj. Natomiast poniżej prezentujemy wam zapowiedź filmu. Dajcie znać, czy wybierzecie się do kina. Oraz czy czytaliście książkę.