Opowieść północna zapowiedź książki dla dzieci

Dzieci lubią pełne przygód opowieści fantastyczne z dreszczykiem. No dobra, nie tylko dzieci. Już w połowie listopada w księgarniach pojawi się książka, w której nie zabraknie ani niezwykłych stworzeń, ani przygód — Opowieść Północna Szymona Kruga.

Opowieść Północna - fragment okładki

Opowieść Północna — uważaj na życzenia, bo mogą się spełnić

Wszystko zaczyna się do przeprowadzki do starego domu za wsią. To spora zmiana dla Tobiego, głównego bohatera książki, któremu nie podoba się nowe miejsce. Chłopiec winą za przeprowadzkę obarcza młodszą siostrę, Sarę.

Wkrótce okazuje się, że stare domiszcze ma sporo tajemnic. Te zaczynają wychodzić na jaw pewnego wieczora, w którym Tobi i Sara zostają sami w domu.

Chłopiec, coraz bardziej rozzłoszczony długim płaczem siostry, wypowiada głośno życzenie: Czy ktoś mógłby ją w końcu uciszyć. Gdy tylko kończy mówić zdanie, w całym domu zapada cisza. Tobi zaniepokojony wbiega do pokoju Sary. Tam okazuje się, że dziewczynka nie jest sama. Nad jej łóżeczkiem stoi przedziwna postać.

To początek opowieści, w której mieszają się światy, a między magicznymi siłami trwa rozgrywka. Rodzeństwo znajdzie się w samym jej środku, a to bardzo niebezpieczne.

Opowieść Północna - okładka książki

Opowieść Północna Szymona Kruga: premiera 16 listopada

Mroczni lokatorzy, demoniczny plan i tajemnice… Zapowiada się ciekawie! Lubimy historie z dreszczykiem, więc nie mogło być inaczej — książkę dla dzieci Opowieść Północna objęliśmy patronatem CoPrzeczytać.pl.

To książka skierowana do czytelników w wieku około 7-13 lat. Jednak jesteśmy pewni, że może spodobać się też starszym miłośnikom okraszonych grozą opowieści pełnych przygód.

Opowieść Północna ukaże się nakładem Wydawnictwa Nowa Baśń. Książka będzie mieć premierę 16 listopada.

Już możecie złapać ją w przedsprzedaży: tutaj.