Listopadowe zapowiedzi fantasy 2022

Spragnieni magicznych wrażeń? Sprawdźcie listopadowe zapowiedzi fantasy 2022 i poznajcie tytuły, które zabiorą Was w magiczną podróż w tym miesiącu!

Listopadowe zapowiedzi fantasy 2022: zestawienie

Najstarsza z potęg. Księga Całości. Tom 10 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Najstarsza z potęg. Księga Całości. Tom 10

Od śmierci Riolaty Ridarety minęło długich 5 lat, a mapa Szereru nie jest już taka sama. Krainy straciły władców, rozpadły się sojusze, odeszli ci, którzy, wydawali się niezastąpieni, a na ich miejsce przyszli nowi. Tylko cicha walka o władzę trwa niezmiennie i nieustępliwie.

Nadchodzi czas przesilenia i tym razem nowy porządek wykuje się nie w szczęku mieczy i rżeniu koni, ale w huku dział okrętowych i ostatnich krzykach tonących rannych. Karty rozdadzą zdrajcy, a konsekwencje poniosą legendarni kapitanowie i ich marynarze. Choć żaden z nich nie wybiera się na spotkanie ze śmiercią, a jednak wielu ją spotka.

PREMIERA: 7 listopada 2022

Książkę Sąpierz znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Sąpierz. Grodzisko. Tom 2

Postapokaliptyczny Nowy Świat spotyka się z magią słowiańskiego fantasty. Czy kiedy wypełni się przepowiednia, znajdziesz się po odpowiedniej stronie? Właściwie tak czy inaczej, topór zakończy wszystko…

W Nowym Świecie większość ludzi wkłada magię między bajki. Są jednak wyjątki. To kobiety zwane Obrończyniami, które z pokolenia na pokolenie strzegą ziemi przed potworami i demonami przybywającymi ze Starego Świata. Swoją misję wykonywały długo i wytrwale, przekazując wiedzę kolejnym adeptkom i kryjąc ją przed oczami niepowołanych. W końcu została już tylko jedna, samotna wobec przepowiedni, że wkrótce nadejdzie wróg. I właśnie na to czeka Sąpierz, który wie, że wkrótce wypełni się stara przepowiednia.

Niedługo losy bliźniaczych światów się splotą. Jedyne czego potrzeba to odpowiednie imiona. Wszyscy bowiem wiedzą, że imię ma nieskończenie silną moc, kiedy nada je właściwa osoba.

PREMIERA: 9 listopada 2022

Książki Władca dżinnów szukaj na TaniaKsiazka.pl

Władca dżinnów

Kair, jest rok 1912. Chociaż Fatma el-Szarawi jest najmłodszą kobietą pracującą w Ministerstwie Alchemii, Uroków i Istot Nadprzyrodzonych, to z pewnością nie jest nowicjuszką. Dlatego kiedy członkowie tajemnego bractwa zostają zamordowani, to właśnie ona zostaje przydzielona do tej sprawy.

Morderca podaje się za al-Dżahiza, który pięćdziesiąt lat wcześniej przekształcił świat, kiedy otworzył przejście między wymiarami, a potem zanim zniknął bez śladu. Posługując się niebezpiecznymi nadprzyrodzonymi zdolnościami, wzbudza niepokoje na ulicach Kairu, które grożą rozprzestrzenieniem się na cały świat.

Agentka Fatma musi rozwikłać tajemnicę otaczająca impostora i przywrócić spokój w mieście albo pogodzić się z faktem, że jej przeciwnik może być dokładnie tym, kim się wydaje…

PREMIERA: 9 listopada 2022

Książkę Martwy dżinn w Kairze znajdziecie na TaniaKsiazka.pl

Martwy dżinn w Kairze i inne opowiadania

Egipt, rok 1912. W alternatywnej wersji Kairu Ministerstwo Alchemii, Uroków i Istot Nadprzyrodzonych stoi na straży delikatnej równowagi pomiędzy światem zwykłych śmiertelników a potężnych bóstw. Gdy agentka specjalna Fatma el-Szarawi zostaje przydzielona do nietypowej sprawy samobójstwa, nie ma pojęcia, gdzie ją to zaprowadzi. Będzie się musiała zmierzyć się z krwiożerczymi ghulami, szelmowskimi mordercami, mechanicznymi aniołami i ujawnić spisek, który może zagrozić wszelkiemu istnieniu.

PREMIERA: 10 listopada 2022

Listopadowe zapowiedzi fantasy 2022: książkę Cena odkupienia znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Cena odkupienia

Królestwo Halworu to kraina, w której kryją się potwory rodem z sennych koszmarów. Jest ono pełne strzyg, dybuków, południc oraz innych stworzeń czyhających na nieszczęśników, których los lub własna głupota zaprowadziły prosto ku zgubie.

W świecie tym żyje dwójka przyjaciół. Dalebor i Rogost różnią się od siebie jak dzień i noc, jednak próbują pomóc tym, którzy nie są w stanie sami obronić się przed kłami i pazurami kryjącymi w ciemnościach. Tutaj nie ma jednoznacznych wyborów i prostych dróg. Oboje blansują na granicy honoru i łotrostwa, mierząc się z własnymi demonami.

Witajcie w królestwie Halworu. Bądźcie ostrożni. Bardzo ostrożni.

PREMIERA: 10 listopada 2022

Północ w Everwood znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Północ w Everwood

Nottingham, jest rok 1906. Marietta Stelle marzy o karierze baletnicy, jednak w miarę zbliżania się Świąt Bożego Narodzenia z coraz większym smutkiem myśli o tym, że będzie musiała porzucić swoją pasję. Jej rodzina życzy sobie, by w dzień Nowego Roku wyszła za mąż i zajęła należne miejsce w społeczeństwie. Kiedy sąsiednią kamienicę kupuje tajemniczy wytwórca zabawek dr Drosselmeier, Marietta nie przeczuwa jeszcze, że wkrótce w jej życie wkroczy magia…

Gdy Drosselmeier konstruuje misterną scenografię teatralną do jej ostatniego występu baletowego, młoda tancerka odkrywa, że scena jest miejscem magicznym. A gdy zegar wybija północ, pięknie udekorowana sala balowa w jej rodzinnym domu znika, a Marietta stoi w lodowatej ciszy pośrodku cukrowego pałacu, w lesie pełnym ośnieżonych jodeł…

Teraz dziewczyna musi znaleźć sposób na powrót do domu, zanim na zawsze zostanie uwięziona w zwodniczym uścisku Everwood.

PREMIERA: 10 listopada 2022

Mroczniejszy odcień magii znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Mroczniejszy odcień magii. Odcienie magii. Tom 1

Witajcie w Szarym Londynie – brudnym i nudnym, pozbawionym magii, rządzonym przez szalonego króla Jerzego III. Poza nim istnieje trównież Czerwony Londyn, w którym w równej mierze szanuje się życie i magię, oraz Londyn Biały, miasto wycieńczone wojnami o magię. A niegdyś, dawno temu, istniał jeszcze Czarny Londyn… Teraz jednak nikt o nim nawet nie wspomina.

Kell jest jednym z ostatnich Antari — magów z rzadką, pożądaną umiejętnością podróżowania między równoległymi Londynami. Kell wychował się w Arnes, Czerwonym Londynie, i oficjalnie służy Imperium Maresh jako ambasador. Nieoficjalnie Kell jest przemytnikiem obsługującym ludzi gotowych zapłacić nawet za najmniejsze przebłyski świata, którego nigdy nie zobaczą. To pełne wyzwań hobby z niebezpiecznymi konsekwencjami, o których Kell przekona się na własnej skórze…

Gdy wymiana się nie udaje, Kell musi uciekać do Szarego Londynu. Tam wpada na Lili Bard, złodziejkę o wielkich aspiracjach. Ta najpierw go okrada, potem ratuje przed śmiertelnym wrogiem, a na koniec zmusza Kella, by przeniósł ją do innego świata. Nadciąga niebezpieczna magia, a zdrada czai się na każdym kroku. Aby ocalić wszystkie światy, najpierw muszą pozostać przy życiu.

PREMIERA: 11 listopada 2022

Książkę Decimus Fate i rzeźnik z Guile znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Decimus Fate i Rzeźnik z Guile. Decimus Fate. Tom 2

Gdy w mieście Guile giną dwaj młodzi mężczyźni, zaskakujący rozwój wypadków rzuca Decimusa Fate i Opiekuna do rozpaczliwej walki o życie. Obecność czarownic, mrocznych zabójców czy potworów zamieszkujących labirynt podziemnych tuneli to zaledwie początek… Podążając za prawdą i rozwiązaniem zagadki przyjdzie im bowiem stanąć twarzą w twarz z osławionym Rzeźnikiem z Guile.

Ale kto wie, czy znacznie większe zagrożenie nie czai się znacznie bliżej domu. Codzienność jednak, zwłaszcza codzienność niezwykłych ludzi, stanowi często wstęp do wydarzeń, które wstrząsną posadami świata. Ale to, zazwyczaj, okazuje się dużo, dużo później. I o wiele za późno.

PREMIERA: 15 listopada 2022

Wiedźmy z Dechowic znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Wiedźmy z Dechowic

Listopadowe zapowiedzi fantasy 2022 to także utrzymana w lekkim tonie opowieść fantasy od Piotra Jedlińskiego. Poznajcie historię o perypetiach wiedźm rezydujących na współczesnej polskiej wsi – Lucynie Kornikowej oraz Mirce, Michalinie i Elżbietce.

Tytułowe wiedźmy o fizjonomii niepozornych starszych pań walczą z szalonym czarołowczym, przyrządzają mocno alkoholowe eliksiry, zmagają się z efektami ubocznymi własnych czarów albo mierzą z mocami zamkniętymi w pradawnych artefaktach. Równie dużo czasu spędzają na sprzeczkach i na ponownym godzeniu się. Jednak w obliczu zagrożenia potrafią przezwyciężyć małostkowe kłótnie i stanąć do boju ramię w ramię. Nieraz też wcielają się w wiedźmowych detektywów i rozwiązują tajemnicze sprawy kryminalne.

Poznajcie historię wielobarwnych postaci i ich niezwykłe przygody, od których nie będziecie w stanie się oderwać!

PREMIERA: 18 listopada 2022

Król wojny i krwi znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Król wojny i krwi

Isolde de Lara uważa, że dzień jej ślubu będzie również dniem jej śmierci. Aby położyć kres długoletniej wojnie, musi poślubić króla wampirów Adriana Aleksandra Vasilieva i go zabić.

Alel jej próba zabójstwa zostaje udaremniona, a Adrian grozi, że jeśli Isolde spróbuje jeszcze raz odebrać mu życie, zrobi z niej nieumarłą. W obliczu możliwości stania się tym, czego nienawidzi najbardziej, Isolde szuka innych sposobów, by mu się przeciwstawić i przetrwać na brutalnym wampirzym dworze

Tylko że to nie dworu obawia się najbardziej, tylko samego Adriana Adrian. Mimo niewątpliwej chemii między nimi dwojgiem Isolde zastanawia się, dlaczego król, gwałtowny, dziki i bezlitosny, właśnie ją wybrał na swoją małżonkę.

Odpowiedź zburzy jej świat.

PREMIERA: 23 listopada 2022

Listopadowe zapowiedzi fantasy 2022: Hobbita z objaśnieniami znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Hobbit z objaśnieniami

Kolejna propozycja to Hobbit opatrzony objaśnieniami Douglasa A. Andersona. Jest to doskonałe wprowadzeniem do świata Śródziemia. Poza tekstem powieści w przekładzie Andrzeja Polkowskiego zawiera bowiem szczegółowe wyjaśnienia dotyczące jego źródeł, kreacji postaci, pojawiających się w nim opisów miejsc. Towarzyszy im ponad setka ilustracji, z których największą wartość mają oryginalne rysunki autora, wykonane przez niego mapy i kolorowe obrazki.

Z książki dowiemy się o życiu i pracy pisarskiej Tolkiena, o wpływach, jakim podlegał i o jego zainteresowaniach. Douglas A. Anderson pokazuje, w jaki sposób opowieść ta jest zharmonizowana z resztą wymyślonego przez Tolkiena świata. Podczas lektury poznamy również istotne i często zaskakujące związki Hobbita z naszym światem oraz z historią literatury. Niewątpliwie jest to tytuł dla każdego fana tolkienowskiego uniwersum. 🙂

PREMIERA: 23 listopada 2022

Listopadowe zapowiedzi fantasy 2022: Książkę Pożoga znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Pożoga

Zbliża się czas, kiedy swoją pieśń zagrają włócznie i topory, a na zgliszczach plemion narodzą się prawdziwe olbrzymy.

Zjednoczone plemiona Polan stają do nierównej walki z przeważającymi siłami Wieletów. Ziemowit i jego syn Lestek mierzą się z tajemniczym władcą z Radogoszczy, o którym krążą opowieści, jakoby nie był człowiekiem, ale potworem. Czy rodzące się państwo przetrwa nadciągającą zza Odry nawałę?

Tymczasem na północy Niemir Blady, pan na Truso, toczy nieustanną wojnę z ukrytą pośród zdradzieckich bagien Jaćwieżą. Okrutna walka niczym pożoga pochłania zwaśnione plemiona.

Dwie odległe od siebie wojny łączy osoba zapomnianego, władającego przeklętym mieczem wojownika…

PREMIERA: 23 listopada 2022

Inna Opowieść Wigilijna do kupienia na TaniaKsiazka.pl

Inna opowieść wigilijna

Monica Banks, dyrektor naczelna międzynarodowej firmy komputerowej, to pracoholiczka. W jej życiu nie ma miejsca na dom, rodzinę czy miłość. Nieczuła i sarkastyczna, w Wigilię odmawia swoim pracownikom urlopu. Tego samego wieczoru w swoim biurowym komputerze odkrywa ducha. Duch to nie kto inny, jak Ebenezer Scrooge. Tak, ten sam.

Przebudzony przez pewną bystrą dziewczynkę o imieniu Tina, Scrooge jest gotowy i chętny, by odegrać rolę ducha Bożego Narodzenia. Odkrywa, że świat bardzo się zmienił od jego czasów. I chociaż wie, że duch miłości, hojności i przebaczenia jest wieczny, będzie potrzebował więcej niż odrobiny wsparcia technicznego, by przekonać Monicę do przemiany, jeszcze zanim nadejdzie świt.

PREMIERA: 23 listopada 2022

Powieść Pawana znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Pawana

W roku 1588 dochodzi do zabójstwa królowej Elżbiety. Wydarzenie to początkuje całą serię wydarzeń, w wyniku których hiszpańska Armada pokonuje Anglię, a następnie dochodzi do upadku protestantyzmu.

Teraz w XX wieku niepodzielną władzę sprawuje kościół rzymski. Ludzie wiodą sielską egzystencję zajmując się rzemiosłem i rolnictwem, a technologia ograniczona jest do poziomu lokomotywy parowej i prymitywnego radia. Nauki nie można jednak wstrzymywać w nieskończoność… rozpoczyna się więc rewolucja.

PREMIERA: 28 listopada 2022

Listopadowe zapowiedzi fantasy 2022: Ilion do kupienia na TaniaKsiazka.pl

Ilion

Na Marsie, u stóp wulkanu Olympus Mons rozgorzała pod kontrolą bogów wojna trojańska. Wydarzenia obserwuje sam Zeus ze swą olimpijską rodziną oraz Thomas Hockenberry, XXI-wieczny profesor literatury klasycznej, któremu przypadnie również rola pionka w wewnętrznych spiskach podstępnych bogów i zawistnych bogiń.

Tymczasem na Ziemi, niewielka grupka ludzi poszukuje utraconej przeszłości i straszliwej prawdy o świecie. Z okolic Jowisza z kolei wyrusza ekspedycja czterech rozumnych maszyn, których zadaniem jest zbadać i ewentualnie zlikwidować źródło dziwnych kwantowych zakłóceń stanowiących potencjalne źródło katastrofy na kosmiczną skalę. Zakłócenia koncentrują się wokół wulkanicznego stożka, wznoszącego się na wiele kilometrów ponad terraformowaną powierzchnię Czerwonej Planety…

PREMIERA: 28 listopada 2022

Listopadowe zapowiedzi fantasy 2022 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Tak prezentują się listopadowe zapowiedzi fantasy 2022. Który tytuł będzie Twój? 🙂