Hydropolis - książka Zygmunta Miłoszewskiego dla młodzieży

Zygmunt Miłoszewski już kiedyś napisał książkę dla młodzieży. Piętnaście lat temu w księgarniach pojawiły się Góry Żmijowe – baśń napisana dla córki autora. Pod koniec listopada premierę będzie mieć druga książka mistrza sensacji skierowana do młodszych czytelników. Uciekaj to pierwsza część trylogii Hydropolis dla dzieci i młodzieży (9-12 lat). Książka jest także prezentem. Tym razem dla nastoletniego syna pisarza.

Hydropolis - nowa książka Zygmunta Miłoszewskiego dla młodzieży

Hydropolis Zygmunta Miłoszewskiego — futurystyczna i trochę retro

O czym będzie seria Hydropolis? To przygoda, której czytelnicy młodsi i starsi szybko nie zapomną. Wciągające zwroty akcji, charakterystyczny dla Miłoszewskiego humor i świetnie skrojone postaci… To wszystko składa się na opowieść, której głównym tematem jest potrzeba buntu i poszukiwanie drogi do wolności.

Autor zaprasza młodych czytelników do futurystycznego świata. Z jednej strony w Kolonii Podwodnej głosi się, że mieszkańcy są wolni. Tylko że to wolność obwarowana wieloma ograniczeniami, które są znane jako: Uniwersalne Zasady Bezpieczeństwa.

Głównym bohaterem książki jest Leonard, którego wszyscy zwą Elkiem. Chłopiec mieszka w Drugiej Kolonii Podwodnej rządzonej przez wszechmocnych inżynierów. Codzienność mieszkańców jest obwarowana mnóstwem reguł: zakazów i nakazów, czyli Uniwersalnych Zasad Bezpieczeństwa. Ich nieprzestrzeganie grozi śmiercią.

Pewnego dnia chłopiec dostaje wiadomość. To wezwanie do ucieczki z Kolonii. Elek nie wie ani dlaczego ma uciekać, ani czy tajemnicze niebezpieczeństwo jest prawdziwe. Czy wszystko, w co wierzył do tej pory, na pewno jest prawdą? Czy Elek podejmie ryzyko i czy warto je podjąć? Może poza Kolonią istnieją inne miejsca do życia?

Uciekaj - okładka książki, pierwszej części serii Hydropolis

Dla tych, co lubią przygodę, akcję i humor

Uciekaj, książka dla dzieci otwierająca trylogię Hydropolis Zygmunta Miłoszewskiego, to propozycja dla tych moli książkowych, którzy chcieliby zanurzyć się w podwodnej przygodzie. To fantastyczna, futurystyczna opowieść, która spodoba się też starszym czytelnikom.

Książka ukaże się nakładem W.A.B. Na półkach większości księgarń będziecie ją mogli znaleźć od 23 listopada. Znajdziecie w niej ilustracje Piotra Sokołowskiego.

Uciekaj już możecie znaleźć w przedsprzedaży w tym miejscu.

 

Sprawdź też: Opowieść Północna – książka z dreszczykiem dla dzieci już  w październiku.