Znacie książki Roberta Małeckiego? Za mną kolejna jego książka i muszę stwierdzić, że jak dla mnie najlepsza!
Ta książka to Wiatrołomny – pierwszy tom nowej serii kryminalnej.

Wiatrołomny

W bydgoskiej policji powstała brygada do zadań specjalnych – to Archiwum X! Ich zadaniem jest dotarcie do prawdy w sprawach, o których większość już zapomniała – a zwłaszcza przestępcy, którzy pewni odliczają już do przedawnienia. Jednak bydgoscy policjanci mają cel – dojść do prawdy i w końcu, po latach ukarać winnych! Bo nie ma zbrodni doskonałej i Maria Herman wraz ze swoim zespołem wkrótce to udowodni!

Książka dostępna na www.taniaksiazka.pl >>

Instagram @ruda_czyta

Ekipa Herman jedzie do Grudziądza aby po latach przyjrzeć się nierozwiązanej sprawie porwania dwumiesięcznego Filipa. Przez prawie 30 lat nie udało się wykryć i ukarać sprawcy, nikt do tej pory nie wie co stało się z niemowlęciem, nie wiadomo nawet czy dziecko przeżyło… Maria Herman i Olgierd Borewicz zabierają się do pracy i zrobią wszystko aby odkryć prawdę. Okazuje się, że prowadzenie tej sprawy z dnia na dzień robi się coraz bardziej niebezpieczne, ale oni się nie poddają. A mają nie tylko śledztwo na głowie… Oboje zmagają się z problemami osobistymi i demonami przeszłości, które nie pomagają, a wręcz rozpraszają i mogą być bronią w rękach tych, którym zależy aby prawda nie ujrzała światła dziennego.

Świetny początek nowej serii kryminalnej!

Powiem Wam, że z tą książką było tak, że im dalej w las tym mocniej wciągała! Akcja była niby niespieszna, ale niepokojąca i sprawiająca wrażenie że zaraz coś się wydarzy, wybuchnie… Autor zbudował takie napięcie, że nie można było się oderwać od lektury! A zakończenie? Zostałam zaskoczona! Nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy! Że też można wymyślić aż tak zawiłą historię… Jestem pod wrażeniem i nie mogę się doczekać kolejnej książki z tej serii!

Sprawdźcie sami! Książkę Wiatrołomny dostaniecie tutaj>>

Ocena Rudej
 • 7.5/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 7.5/10
 • 8.5/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 8.5/10
 • 6.5/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 6.5/10
 • 7.5/10
  Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 7.5/10
7.5/10