Opowieści z Akademii Nocnych Łowców - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Opowieści z Akademii Nocnych Łowców to idealna propozycja dla młodzieży, która wciąż zastanawia się, od jakiej książki zacząć przygodę z literaturą. Nikt nie ma wątpliwości przecież, że warto. Ta propozycja jest również doskonała dla tych, którzy zdążyli już wsiąknąć w fantastyczny świat przygód.

Opowieści z Akademii Nocnych Łowców - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Opowieści z Akademii Nocnych Łowców – czego się spodziewać?

Przede wszystkim Czytelnicy mogą liczyć na niezawodny i wciągający styl Cassandry Clare, za który pokochało ją miliony odbiorców na całym świecie. Każdy kto chociaż raz miał styczność z twórczością tej autorki, to wie, że warto sięgać po kolejne tomy, choćby w ciemno.

Za jej sukcesem stoi nie tylko niezwykle magiczny świat, który stworzyła w swoich powieściach i przedziwne hybrydowe postaci. Rozgłos, Clare zyskała również dzięki ekranizacji powieści pt. Miasto kości, która światło dzienne ujrzała w 2013 roku, a w 2016 doczekała się serialowej adaptacji.

Czego jednak mogą spodziewać się czytelnicy w najnowszej publikacji? Książka przedstawia wydarzenia widziane z perspektywy Simona. Akcja powieści toczy się tuż po tych, które miały miejsce w tomie pt. Miasto niebiańskiego ognia. Wszystkich miłośników twórczości Cassandry z pewnością ucieszy fakt, że jest to swego rodzaju zbiór i podsumowanie wydarzeń z poprzednich tomów. Będziecie mieli również szansę poznać bliżej większość z bohaterów, o których była już mowa.

Opowieści z Akademii Nocnych Łowców – główny bohater

Całość skupia się głównie na postaci Simona Lewisa. Mężczyzna najpierw był człowiekiem, później stał się wampirem, a teraz przypadło mu miano Nocnego Łowcy. W zbiegu nieszczęśliwych wydarzeń traci on wspomnienia i nie zdaje sobie sprawy z tego, kim tak naprawdę jest. Pamięta jedynie urywki. To, że przyjaźnił się z kimś o imieniu Clary oraz to, że przekonał skończoną boginię Isabelle Lightwood, by ta spotykała się z nim. Jak tego dokonał? Tego już nie wiedział.

Po pewnym czasie Simon dowiaduje się, że Akademia Nocnych Łowców ponownie rekrutuje, nie waha się więc ani chwili. Liczy na to, że w  trakcie polowania na demony i inne stwory odnajdzie w końcu siebie i odnowi zapomniane znajomości. Nie wie tylko, że w tym miejscu nic nie jest takie, jak powinno…

Książkę pt. Opowieści z Akademii Nocnych Łowców znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!