Labirynt duchów - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Ostatni tom cyklu Cmentarz Zapomnianych Książek Labirynt duchów - zobacz na TaniaKsiazka.plOstatni tom cyklu Cmentarz Zapomnianych Książek na polskim rynku pojawi się 11 października i nosić będzie tytuł Labirynt duchów. Carlos Ruiz Zafón serca Czytelników na całym świecie skradł błyskawicznie, kiedy na rynku pojawił się pierwszy tom historii pt. Cień wiatru. Za ogromnym talentem autora przemawiają imponujące liczby. Początek serii wydano aż w 40 krajach i przetłumaczono go na 30 języków. Do dzisiaj łączna ilość sprzedanych egzemplarzy sięga 14 milionów, a liczba ta stale rośnie. Co ciekawe, sam autor kultowej już sagi pt. Cmentarz Zapomnianych Książek zaznacza, że wszystkie części są osobnymi opowieściami. Czytelnik więc nie musi czytać ich w ustalonej kolejności. Dlatego, jeśli jeszcze do tej pory nie mieliście okazji zetknąć się z twórczością tego pisarza, to doskonały moment, by nadrobić zaległości.

Ostatni tom cyklu Cmentarz Zapomnianych KsiążekLabirynt duchów

Akcja najnowszej powieści Zafóna rozgrywa się w Barcelonie, w latach pięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Barcelona pogrążona jest w mroku, który sprowadził nań reżim generała Franco.

Główna bohaterka, Alicja Gris, to nie tylko piękna i inteligentna kobieta. To przede wszystkim przebiegła i pozbawiona skrupułów agentka. Pewnego dnia dostaje zlecenie, płynące z najwyższych sfer władzy. Ściśle tajna sprawa dotyczy tajemniczego zniknięcia ministra kultury Mauricia Vallsa. Wszystko wskazuje na to, że przeszłość zaginionego ma tu spore znaczenie. Valls niegdyś obejmował funkcję dyrektora w budzącym strach i grozę, więzieniu Montjuic.

Alicja otrzymuje pomoc w osobie kapitana policji. Wspólnie mają zaledwie kilka dni na odnalezienie ministra. W trakcie intensywnego śledztwa w ręce bohaterki wpada siódmy tom serii Labirynt duchów, który niegdyś należał do Mauricia Vallsa. To właśnie ta książka doprowadzi Alicję do księgarni Sempere & Synowie, ukrytej głęboko w sercu Barcelony. Aura panująca w budynku sprawi, że do kobiety zaczną powracać wspomnienia z dzieciństwa. Jednak to, co tam odkryje, będzie zagrażać nie tylko jej życiu. W niebezpieczeństwie znajdą się również wszyscy, których kocha.

Przypominamy, że powieść pt. Labirynt duchów pojawi się na polskim rynku 11 października bieżącego roku. Książkę znajdziecie tutaj.