Przy dziecięcym stole - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Michael Ondaatje powraca z nową powieścią. Przy dziecięcym stole - zobacz na TaniaKsiazka.plMichael Ondaatje powraca z nową powieścią, co z pewnością jest świetną wiadomością dla wszystkich miłośników twórczości pisarza. Zwłaszcza że kazał im długo czekać na kolejną książkę. Warto tutaj wspomnieć, że autor ma na koncie sporo sukcesów. Za słynną już powieść pt. Angielski pacjent otrzymał Nagrodę Bookera. Ta sama książka doczekała się ekranizacji, za którą twórcy dostali aż 9 Oscarów. Ostatnia książka, jaką wydał, nosi tytuł Przy dziecięcym stole, a jej premiera miała miejsce w 2011 roku. Co tym razem przygotował? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Michael Ondaatje powraca z nową powieścią i znów porusza temat II wojny światowej

Najnowsza książka pt. Warlight ma ujrzeć światło dzienne w maju 2018 roku. Jej akcja ma skupiać się na dramatycznej dekadzie tuż po II wojnie światowej. Głównymi bohaterami powieści są Nathaniela i Rachel – rodzeństwo. Ich rodzice postanawiają wyjechać do Singapuru, zostawiając dzieci w Londynie. Opieki nad dwójką nastolatków podjął się tajemniczy człowiek, Moth. Początkowo bohaterowie nie kryją własnych wątpliwości i podejrzeń w stosunku do nowego opiekuna. Wkrótce, kiedy poznają jego ekscentrycznych przyjaciół, zmieniają zdanie. Okazuje się, że wszyscy wokół są niezwykle zdeterminowani, by chronić oraz uczyć Rachel i Nathaniela.

Po wielu miesiącach ciszy powraca ich matka, jednak już bez ojca. Kobieta nie ma zamiaru tłumaczyć rodzeństwu ani wyjaśniać, co tak naprawdę się stało i dlaczego wróciła sama. Dopiero wiele lat później Nathaniel zaczyna odkrywać wszystko, o czym nie miał pojęcia i czego nie rozumiał w tamtych czasach.

A oto jak o książce wypowiada się wydawca, Jared Bland:

To zapadającą w pamięć książka o niezmiernej urodzie i przenikliwości, wypełniona niezapomnianymi postaciami i niepoznawalnymi tajemnicami. Z pewnością zachwyci niezliczonych Czytelników autora z całego świata.

Cóż, nie pozostaje nam nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i czekać na oficjalną premierę książki. Tymczasem wszystkich Czytelników, którzy nie mieli okazji zapoznać się z twórczością Ondaatje, odsyłamy tutaj.