1000 słów - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Nowość od Jerzego Bralczyka to świetna okazja dla wszystkich miłośników języka polskiego. Jak śmiemy przypuszczać, tej wybitnej postaci nie trzeba nikomu bliżej przedstawiać. Profesor Bralczyk już od wielu lat przybliża Polakom ich ojczysty język. I za każdym razem udowadnia, że wciąż jest jeszcze wiele słów do odkrycia i wiele zwrotów do zrozumienia. Co ważniejsze – sprawia, że Czytelnicy są tego naprawdę ciekawi i z chęcią poszerzają swoją wiedzę. Jeśli jeszcze do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z pracami tego autora, koniecznie nadróbcie zaległości. Najnowsza książka profesora jest do tego najlepszą okazją!

. Nowość od Jerzego Bralczyka 1000 słów - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Nowość od Jerzego Bralczyka – 1000 słów

Tytuł nowości 1000 słów jest doskonałym kandydatem na powtórzenie sukcesu swojego poprzednika. Mowa tu o bestsellerowej pozycji 500 zdań. Jednak to nowość od Jerzego Bralczyka uważana jest za jedno z najważniejszych dzieł w karierze profesora. Czego możecie się po nim spodziewać?

To zbiór niezwykle błyskotliwych, odkrywczych i głębokich felietonów. Czytelnik dzięki nim pozna najbardziej niezwykłe, najbardziej znaczące oraz najważniejsze słowa. Słowa, których używamy zarówno na co dzień, jak i od święta. Jerzy Bralczyk zabierze was w podróż, podczas której wspólnie wytropicie zmieniające się znaczenia wyrazów i zaskakujące powroty słów. Często takich, które już dawno zostały skazane na zapomnienie.

Znajdziecie tu słowa wielkie, zmuszające do stania na baczność. Ale też takie, które brzmieniem, historią, znaczeniem oraz emocjonalnym tłem będą Was zdumiewać i wzbudzać radość z ich ponownego odkrycia.

Talent jej autora i mistrzostwo w dziedzinie językowej są niekwestionowanym kluczem do sukcesu tej książki. Jednak warto tu też poświęcić kilka słów Michałowi Ogórkowi, który odpowiada za jej redakcję. To on tworzy niezwykłą i wciągającą strukturę 1000 słów. Dzięki temu odbiorca rozpoczyna fascynującą przygodę i ma szansę zetknąć się z niezwykłą opowieścią. Opowieścią o metaforach polszczyzny oraz historią przemian naszej obyczajowości, kultury i polityki.

Nowość od Jerzego Bralczyka pt. 1000 słów to książka, która powinna znaleźć się na półce każdego miłośnika słowa. Znajdziecie ją tutaj. Gorąco polecamy!