Odrodzone królestwo Elżbiety Cherezińskiej

Nad polskim królestwem znowu przetaczają się ciężkie chmury burz historii – echa gromów słychać już z trzech różnych stron. Na tronie zasiada Władysław Łokietek, który całe życie walczył o zjednoczenie polskich ziem pod swoim berłem. Wygląda jednak na to, że król nie ma co liczyć na spokojną starość, ponieważ korona znów jest w niebezpieczeństwie. Czy uda mu się kolejny raz pokonać nieprzyjaciół? Odpowiedź przyniesie Odrodzone królestwo Elżbiety Cherezińskiej – tom 5. niedawno pojawił się w księgarniach.

Odrodzone królestwo Elżbiety Cherezińskiej

Odrodzone królestwo Elżbiety Cherezińskiej tom 5.

To już trzeci tom poświęcony królowi Władysławowi Łokietkowi. U schyłku życia władcy przyjdzie zmierzyć się z trzema wrogimi siłami, które zagrażają królestwu. Walka z pewnością nie będzie łatwa, nawet dla tak doświadczonego monarchy.

Źle się dzieje w Malborku – wielki mistrz zostaje zamordowany. Jego następca nie ma zamiaru pozostawać w dobrych stosunkach z polską koroną i gromadzi wielką armię. Z kolei na południu król Jan Luksemburski także rośnie w siłę, zdobywając nowe ziemie, i coraz zuchwalej patrzy w stronę polskiego tronu. Obaj wrogowie Łokietka zawierają sojusz, którego celem jest rozbiór polskiego królestwa.

Cherezińska kolejny raz zabiera nas do świata, w którym świat chrześcijański i pogański przeplatają się w zaskakujący sposób. Zapowiada się wielka zawierucha: płonące miasta, plądrowane wsie i niszczone katedry. A wojnę zwieńczy ostateczne starcie sił Zakonu i Królestwa, czyli bitwa pod Płowcami.

Elżbieta Cherezińska Odrodzone królestwo. Tom 5

Saga Odrodzone królestwo – polska Gra o tron

Odrodzone królestwo, czyli piąty tom bestsellerowej sagi pod tym samym tytułem jest jednocześnie ostatnią częścią tej serii autorstwa Elżbiety Cherezińskiej.

Jeśli więc chcielibyście sięgnąć po pasjonującą i wciągającą sagę, na której zakończenie nie trzeba będzie czekać blisko 10 lat (z tego miejsca serdecznie nie pozdrawiam George’a R.R. Martina), to śmiało nadrabiajcie poprzednie części:

Tom 1. Korona śniegu i krwi
Tom 2. Niewidzialna korona
Tom 3. Płomienna korona
Tom 4. Wojenna korona
Tom 5. Odrodzone królestwo

Elżbieta Cherezińska Odrodzone królestwo

Zobacz także: