Książki Cherezińskiej w USA

Czy są tu z nami fani twórczości Cherezińskiej? Pytanie, jak mniemam, czysto retoryczne. Jednak prawda jest taka, że wiadomość, z którą przychodzę, jest dobra nie tylko dla miłośników pióra polskiej pisarki. Ponieważ sukces naszych rodaków, zwłaszcza za granicą, to wielkie wydarzenie. I tak oto okazuje się, że książki Cherezińskiej w USA pojawią się w przyszłym roku! Prawa do anglojęzycznego wydania powieści z bestsellerowego cyklu Harda królowa nabyło wydawnictwo Tor.

Książki Cherezińskiej w USA

Cover Design by Katie Klimowicz, źródło: torforgeblog.com

Książki Cherezińskiej w USA – co jeszcze wiemy?

Na początku warto tutaj wspomnieć, że Tor to istotna figura na rynku wydawniczym w Stanach Zjednoczonych. Czytelnicy w ich ofercie mogą znaleźć przede wszystkim literaturę fantasy oraz science-fiction. Nie brakuje tam jednak również powieści historycznych, literatury faktu czy thrillerów.  Zagraniczna oficyna planuje wydać na razie dwie książki polskiej pisarki: Harda oraz Królowa, które połączą w jednym tomie pt. The Widow Queen. Tłumaczeniem zajmie się Maya Zakrzewska-Pim. Premiera powieści przewidywana jest na kwiecień 2021 roku. Oto jak sama autorka komentuje najnowsze doniesienia:

Bardzo się cieszę, że to „Harda” ukaże się na amerykańskim rynku, bo ta powieść, choć koncentruje się na losie piastowskiej, ale i skandynawskiej królowej, opowiada też, niejako na marginesie, o frapujących początkach państwa polskiego. Jednocześnie, jako opowieść o kobiecie w świecie męskiej polityki, staje się historią uniwersalną, wciąż aktualną i zrozumiałą dla wszystkich. Świętosława przed ponad tysiącem lat poradziła sobie w Szwecji i Danii, przeżyła dwóch mężów, słynnych i bitnych wikingów, wierzę, że da sobie radę w Ameryce.

Książki Elżbiety Cherezińskiej cieszą się w naszym kraju niesłabnącym zainteresowaniem. Autorka zyskała uznanie nie tylko czytelników, ale także krytyków literackich. W swoich powieściach nie boi się trudnych tematów, a historyczne fakty potrafi przekuć w fascynującą i epicką opowieść.

Fakt, że kolejny polski twórca dołącza do grona pisarzy, których książki pojawią się na zagranicznym rynku, napawa mnie radością i dumą. Autorce serdecznie gratuluję sukcesu i mam nadzieję, że to dopiero początek przygód jej książek poza granicami kraju!

Sprawdźcie, jakie tytuły do tej pory wydała pisarka.