Ciekawostki o książkach

Magiczny świat Harry’ego Pottera – otwarcie kolejnego parku rozrywki

ORLANDO, FL - JUNE 18: In this handout photo provided by Universal Orlando Resort and taken June 13, 2014, today June 18, Universal Orlando announced that The Wizarding World of Harry Potter’s Diagon Alley will officially open on July 8, allowing guests to experience even more of Harry Potter’s adventures in an all-new, magnificently-themed environment. Located in the Universal Studios Florida theme park, The Wizarding World of Harry Potter - Diagon Alley will feature shops, dining experiences and the next generation thrill ride, Harry Potter and the Escape from Gringotts. The new immersive area will double the size of the sweeping land already found at Universal’s Islands of Adventure, expanding the spectacularly themed environment across both Universal theme parks and guests can journey between both lands aboard the Hogwarts Express. For additional information, visit www.UniversalOrlando.com/WizardingWorld. (Photo by Ken Kinzie/Universal Orlando Resort via Getty Images)

Każde dziecko marzy o swojej pierwszej wizycie w Disneylandzie. Niektórym była dane wejść do tego bajkowego świata, innym z kolei to się nie udało. Był to również czas w którym powstała legenda Harry’ego Pottera. Miliony dzieci i młodzieży zżyło się z tym niepowtarzalnym i magicznym światem. Można powiedzieć, że czytelnicy dojrzewali wraz z  jego historią i jej głównymi bohaterami. Pojawiała się wtedy myśl znana i niejednokrotnie wymawiana. Fajnie by było tam być…

Bez wątpienia każdy poszukiwacz książkowych przygód ma coś w sobie z dziecka. Tę bezgraniczną chęć eksploracji, głód poznawania i ciekawość nowych rzeczy. Każdy z nas może wciąż uszczęśliwić swój dziecięcy pierwiastek i spełnić młodzieńcze marzenia. Więcej, co powiecie na spełnienie dwóch za jednym razem? Wszystko stało się możliwe za sprawą Magicznych Parków Rozrywki osadzonych w świecie Harry’ego Pottera.

Hollywood przygotowuje się właśnie na otwarcie jednej z takich krain, której budowa trwała 5 lat. Jej otwarcie zaplanowane jest na 7 kwietnia 2016 roku. Natomiast dwa dni wcześniej czeka na fanów dodatkowa atrakcja. Na wielkim otwarciu spotkać będzie można przechadzających się po czerwonym dywanie aktorów z filmów o Harrym Potterze. Pośród nich znajdą się między innymi Tom Felton (Draco Malfoy), Evanna Lynch (Luna Lovegood), Warwick Davis (Filius Flitwick) oraz bracia bliźniacy Phelps (George i Fred Weasley) Towarzyszyć im będzie także wybitny kompozytor muzyki filmowej John Williams, który pracował przy produkcji trzech pierwszych filmów.

Nie jest to jednak pierwszy Magiczny Park Rozrywki ze świata Harry’ego Pottera. Podobne funkcjonują już na Florydzie i w Japonii.

Jakie atrakcje czekają poszukiwaczy czarodziejskich przygód? Do ich dyspozycji jest zamek Hogwartu oraz magiczna wioska Hogsmeade. Jednak żadne słowa nie są w stanie opisać tego tajemniczego i przesiąkniętego magią świata. Dlatego zobaczcie sami czego można się w nim spodziewać.