Kryminał i sensacjaZapowiedzi i nowości

Pan Mercedes powraca! Wydawcy zdradzają szczegóły trzeciej części trylogii Stephena Kinga

W czerwcu 2016 r. na półki księgarń trafi trzecia część trylogii o Panu Mercedesie Stephena Kinga. Wydawcy zdradzają już, jak potoczą się dalsze losy bohaterów i przedstawiają okładkę amerykańskiej wersji powieści.  

Pan Mercedes powraca! Wydawcy zdradzają szczegóły trzeciej części trylogii Stephena KingaW pokoju numer 217 Kliniki Traumatycznych Uszkodzeń Mózgu coś złego budzi się do życia…

Od ciosu w głowę zadanego przez Holly Gibney minęło już pięć lat, a Brady Hartsfield dalej przebywa w stanie wegetatywnym. Lekarze nie dają mu wielkich szans na powrót do zdrowia. Zabójca jednak zaczyna powoli odzyskiwać świadomość, przy okazji odkrywając w sobie złowrogie moce. Ku przerażeniu wielu osób, pozwolą mu one zemścić się na ludziach odpowiedzialnych za jego obecną sytuację. Nawet będąc przykutym do łóżka, stanowi śmiertelne zagrożenie, nie tylko dla pary detektywów  Holly Gibney i Billa Hodges’a, ale także ich przyjaciół, Jerome’a Robinsona i nastoletniej Barbary.

Psychopata odpowiedzialny za masakrę bezrobotnych stojących w kolejce na targi pracy nie ma zamiaru się poddać, dlatego tragedia może dosięgnąć również całe miasto.

Wydawcy zapewniają, że po „End of watch” czytelnicy mogą spodziewać się mieszanki świetnej powieści detektywistycznej, znanej z dwóch poprzednich części, z charakterystycznymi dla Kinga elementami nadnaturalnymi.  

Pierwszy tom trylogii „Pan Mercedes” zapowiadany był jako debiut pisarza w nowym dla niego gatunku i został ciepło przyjęty przez czytelników. Kolejna część, „Znalezione nie kradzione” poruszała odrębną historię, ale pewne jej wątki sugerowały zarówno powrót do sprawy  Brady’ego Hartsfielda, jak i wykorzystanie przez Kinga zjawisk nadprzyrodzonych.

Dla wszystkich niecierpliwych fanów prozy amerykańskiego pisarza jest również inna dobra wiadomość. Już w listopadzie swoją premierę będzie miał zbiór jego najnowszych opowiadań – „Bazar złych snów”.

Kup książki Stephena Kinga z dodatkowym rabatem w księgarni TaniaKsiazka.pl >