Stephen KingThe Music Room taki tytuł nosi najnowsze opowiadanie stworzone przez mistrza grozy, Stephena Kinga. Jak widać, autor nie próżnuje i co rusz zarzuca fanów kolejnymi tekstami. Tym razem sprawa jest o tyle ciekawa, że pisarz postanowił opublikować nową historię w dość nietypowym miejscu. Warto jednak dodać, że nie jest to obcy obszar dla Kinga. O co chodzi? Przekonajcie się sami.

Kulisy powstania The Music Room

Inspiracją do napisania najnowszego opowiadania był obraz Edwarda Hoppera pt. Pokój. Autor natrafił na to dzieło sztuki podczas jednej z wystaw w Nowym Jorku. Należy wspomnieć tu, że nazwisko malarza dla Amerykanów jest dobrze znane, a sam artysta reprezentował nurt realistyczny. Fani Kinga z pewnością nie są zaskoczeni. Nie od dziś wiadomo bowiem, że jest to jeden z najpłodniejszych pisarzy świata. Jak widać, wystarczy mu niewielki impuls by stworzyć coś, co zaciekawi czytelnika. Jeśli zaś chodzi o miejsce publikacji najnowszego opowiadania, to należy tu wspomnieć, że już kiedyś król grozy był z nim związany. Chodzi mianowicie o magazyn dla mężczyzn, gdzie niegdyś King pisał teksty dla dorosłych, zarabiając w ten sposób na życie.

The Music Room zostało opublikowane na łamach amerykańskiego Playboya. Sytuacja może okazać się bardziej zrozumiała, jeśli dodamy, że redakcja już od jakiegoś czasu zrezygnowała z eksponowania nagości. Szukają oni obecnie innych metod, które zachęcałby dorosłych czytelników do sięgnięcia po czasopismo. Trzeba przyznać, że wybór opowiadania Stephena Kinga z pewnością podniesie im słupki sprzedażowe.

Najnowsze opowiadanie króla grozy możecie znaleźć na amerykańskiej stronie Playboya. Trzeba przyznać, że King ową publikacją po raz kolejny udowadnia, że tytuł mistrza horrorów zyskał nieprzypadkowo.

Tutaj znajdziecie książki Stephena Kinga.