Paragraf 22 - kup na TaniaKsiazka.pl

Paragraf 22 - kup na TaniaKsiazka.plParagraf 22 to jedna z głośniejszych i bardziej popularnych książek, której autorem jest Joseph Heller. Poza tym historia stworzona przez autora do dziś uznawana jest za jedną z najwybitniejszych powieści amerykańskich XX wieku. Tym samym to również najsłynniejsza książka, traktująca o II Wojnie Światowej. Nic więc dziwnego, że dziełem tym w końcu zainteresował się także świat filmu. Dzięki temu już od 18 maja bieżącego roku wielbiciele dobrych wojennych seriali mają okazję oglądać ekranizację książki. Chwilowo obraz dostępny jest na platformie HBO Go. Jednak bez obaw. Od 30 czerwca bieżącego roku, odcinki będą emitowane także w telewizji na kanale HBO3. Zainteresowani? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Paragraf 22 – kolejne odcinki oraz kilka słów o fabule

Warto tutaj wspomnieć, że cały projekt składa się z 6 odcinków. Część 3 i 4 są również dostępne, natomiast odcinek 5 i 6 będą dostępne na platformie od 28 maja. Jak już wspomnieliśmy, następnie całość od 30 czerwca będzie emitowana na kanale HBO3. Poza tym na ekranach wystąpiły światowej sławy gwiazdy. I tak w serialu widzowie mogą zobaczyć: Christophera Abbotta (jako Yossariana), Kyle’a Chandlera (jako pułkownika Cathcart) czy George’a Clooneya (jako Scheisskopfa) i Hugh Lauriego (jako majora de Coverleya).

O czym zaś opowiada sama historia? Czytelnik znajdzie tu niezwykle dużo czarnego humoru. Autor w sposób mistrzowski przedstawia absurd i bezsens wojny, ośmieszając przy tym działania armii jako instytucji. Tym samym drwi z mechanizmów społecznych, które uwikłane są w niedorzeczną logikę. Kim są bohaterowie? To cała paleta osobowości, wśród których znajdują się fanatycy, wariaci czy oportuniści. Ale nie tylko. To także ludzie mający jedyny cel – przeżyć wojnę. Joseph Heller to niekwestionowany mistrz czarnego humoru. W idealny sposób obnaża mechanizmy wojny, przyczyniające się do śmierci wielu niewinnych osób.

Książkę pt. Paragraf 22 znajdziecie tutaj. Natomiast poniżej prezentujemy oficjalny zwiastun serialu. Koniecznie dajcie nam znać, czy oglądacie, oraz czy czytaliście książkę!