Ciekawostki o książkachEkranizacje i adaptacje

Paramount zapowiada ekranizację „Red rising. Złota krew” Pierce’a Browna!

Wytwórnia Paramount zabiera się za adaptację powieści science fiction „Red rising. Złota krew” Pierce’a Browna. Książka jest debiutem pisarza, a zarazem pierwszą częścią trylogii, której fabuła rozgrywa się na Marsie. Tytuł ukaże się na naszym rynku 5 marca nakładem Wydawnictwa Drageus.

Produkcją filmu zajmie się Joe Roth. Za kamerą stanie Marc Forster, reżyser takich filmów, jak „007 Quantum of Solace” i „World War Z”.

Zachęcamy do zapoznania się z książką!

Red Rising: Złota krew - Pierce Brown Red Rising: Złota krew – Pierce Brown

Przewidywana premiera: 2014-03-05

Darrow jest zwykłym górnikiem w kolonii na Marsie. No, może nie takim zwykłym, bo wykonuje niebezpieczną pracę Helldivera. Jednak należy do najniższej kasty.W dodatku nie ma ambicji, żeby przebić się wyżej, zresztą w jego świecie to zwyczajnie niemożliwe. Człowiek rodzi się i umiera dokładnie w tym samym miejscu, w tym samym układzie. Lecz nagle w życiu Darrowa zdarza się coś, co sprawia, że wszystko staje na głowie, a niemożliwe staje się możliwe. Nieszczęście może człowieka przytłoczyć, ale może też zeń wydobyć niesamowitą energię. Dopiero kiedy chłopak wyrywa się z ciasnych ograniczeń kolonii, zaczyna dostrzegać, jak funkcjonuje świat, w którym przyszło mu żyć. W dodatku może w tym świecie zostać bogiem… a właściwie jednym z bogów. Jednak aby to osiągnąć, musi walczyć, zapomnieć w dużej mierze, kim był przedtem.

Pierce Brown przedstawia uniwersum pełne skrajności. To rzeczywistość obca nam, choć oparta na nieobcych podstawach. Autor nabudowuje świat na doskonale znanych nam mitach, z tym że to ludzie są tutaj zarówno bogami, jak i ostatnią mierzwą, bezwzględnie wdeptywaną w ziemię. Brown w mistrzowski sposób prowadzi akcję, trzymając czytelnika w ciągłym napięciu. I jeśli nawet ktoś podczas lektury zyska pewność, że wie, co się za chwilę zdarzy, tak naprawdę jest w błędzie.