Piękne historie na początek roku - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Piękne historie na początek roku z pewnością pomogą wam przetrwać nadchodzące mrozy. Czy można wyobrazić sobie coś bardziej przyjemnego, niż ciepły koc, ulubiony, gorący napój i dobrą książkę? My, wielbiciele literatury rozumiemy się bez słów! W związku z tym dziś przychodzę do was z zapowiedziami z gatunku literatury pięknej i beletrystyki. Wśród prezentowanych dziś książek znajdziecie kilka historii, do których scenariusz napisało samo życie. A te, jak wiadomo, potrafi zaskakiwać i tworzyć nieprzewidywalne zwroty akcji.

Piękne historie na początek roku - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Jedno jest pewne. Te opowieści wleją wasze serca mnóstwo ciepła i nadziei oraz ukoją zmysły. Nie zabraknie też mocniejszych akcentów, które skłonią do refleksji i zrewidują wasze spojrzenie na otaczającą rzeczywistość. To jak, jesteście gotowi? Koniecznie sprawdźcie, po co warto sięgnąć!

Piękne historie na początek roku

Kobieta w białym kimonie - kup na TaniaKsiazka.pl

Kobieta w białym kimonie Ana Johns

Dwie kobiety rzucone na dwa różne brzegi Pacyfiku. Tajemnica z Japonii1957 roku odbija się we współczesnych wydarzeniach. Dziennikarka Tori Kovač trafia na list, który podważa wszystko, co wiedziała do tej pory o najbliższej rodzinie. A strzępki informacji, przekazane przez umierającego ojca, wywracają jej życie do góry nogami. W związku z tym bohaterka rusza w daleką podróż, by w końcu dowiedzieć się prawdy.

Książka dostępna od 20 stycznia 2021 roku.

Piękne historie na początek roku - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Żona więźnia Maggie Brookes

To pierwsza z historii, której scenariusz nakreśliło życie. Młodożeńcy, Izabela i Bill, próbują uciec przed nazistami, jednak wpadają w ich ręce. Kobieta w męskim mundurze robi wszystko, by nie zostać zdemaskowaną. By być z ukochanym, znosi katorżniczą pracę w obozie, głód, upokorzenie i cierpienie. On zaś dla niej poświęciłby życie. Oboje muszą być czujni, bo każdy kolejny dzień to walka ze śmiertelnym niebezpieczeństwem.

Książka dostępna od 24 lutego 2021 roku.

Ciekawe czasy - kup na TaniaKsiazka.pl

Ciekawe czasy Naoise Dolan

Troje bohaterów, których wiąże niezwykłe uczucie. Jednak czy trójka ludzi w miłości, to przypadkiem nie jest już tłok? Ludzie niczym gwiazdy, układają się w przeróżne konstelacje. Mniej albo bardziej szczęśliwe. Tym samym trzeba zadać sobie poważne pytanie, które trapi ludzkość już od lat. Miłość czy pieniądze? Historia uczuciowego trójkąta pomiędzy Avą, Edith i Julianem to zmysłowa i ironiczna opowieść na miarę naszych czasów.

Książka dostępna od 31 stycznia 2021 roku.

Piękne historie na początek roku - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Moje życie pełne cudów Wendy Holden, Zuzana Růžičková

Kolejna opowieść, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia światowej sławy klawesynistki Zuzany Růžičkovej. Jako Żydówka przechodzi przez różne obozy koncentracyjne, gdzie powoli traci całą rodzinę. W chwilach zwątpienia i największego wycieńczenia towarzyszy jej jednak muzyka, która przypomina, że świat może być piękny.

Książka dostępna od 13 stycznia 2021 roku.

Wykopaliska - kup na TaniaKsiazka.pl

Wykopaliska John Preston

Książka w odsłonie z okładką filmową, ponieważ już 29 stycznia bieżącego roku jej ekranizacja pojawi się na platformie Netflix! Tymczasem historia to fabularna opowieść o słynnych wykopalisk w Sutton Hoo. Tym samym czytelnicy znajdą tu opis trzech niezwykłych miesięcy, podczas których miejscowi spierali się z przyjezdnymi, specjaliści psuli szyki amatorom, a miłość i rywalizacja rozkwitały z równą mocą.

Książka dostępna od 29 stycznia 2021 roku.

Wyborny trup - kup na TaniaKsiazka.pl

Wyborny trup Agustina Basterrica

Dystopijna i niezwykle prowokująca historia, która opowiada o moralności i ludzkich żądzach. Pewnego dnia Marco, syn rzeźnika, otrzymuje od jednego z kontrahentów żywą samicę. Jednak mężczyzna wie, że po „przemianie” domowe hodowle są surowo zabronione. Ma więc kilka opcji. Może ją sprzedać, zrobić ucztę albo też… Kiedy wzgarda i bunt biorą górę, wszystko staje się możliwe.

Książka dostępna od 27 stycznia 2021 roku.