Piranie - kup na TaniaKsiazka.pl

Piranie to film, który na festiwalu w Berlinie został nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem. Poza tym to już kolejna produkcja twórców odpowiedzialnych za inny głośny hit pt. Gomorra. Serial o neapolitańskiej mafii w błyskawicznym tempie zdobył popularność na całym świecie. Czy podobnie będzie z najnowszym projektem? Zarówno w pierwszym, jak i w drugim wypadku ekranizacje opierają się na twórczości Roberto Saviano. W związku z tym powody do zadowolenia mają nie tylko miłośnicy mafijnego kina, ale przede wszystkim fani pisarza. Film Piranie w polskich kinach pojawił się 23 sierpnia 2019 roku. Chcecie poznać więcej szczegółów? Koniecznie czytajcie dalej!

Piranie - kup na TaniaKsiazka.pl

Piranie – kilka słów o książce

Film, o którym dziś piszemy, został zrealizowany na podstawie książki Roberto Saviano pt. Chłopcy z Paranzy. Historia przedstawia odbiorcy przerażający obraz młodego pokolenia, dla którego nie istnieje przyszłość. Liczy się tylko tu i teraz: pieniądze, władza, przeżycie do jutra. Dziesięciu chłopców pędzi na skuterach pod prąd wąskimi uliczkami Neapolu. Zamierzają podporządkować sobie miasto. Mają po piętnaście lat, normalne rodziny i niewinne ksywy: Maharadża, Śnięta Ryba, Ząbek, Lollipop, Dron. Noszą markowe buty, tatuują sobie na skórze imiona dziewcząt.

To nieletni przestępcy świadomi, że nie mają przyszłości. W związku z tym nie boją się więzienia ani śmierci, bo uznali, że jedyna ich szansa to postawić życie na jedną kartę. I to jak najwcześniej. Wiedzą, że „pieniądze mają ci, którzy je sobie biorą, nie ci, co czekają, aż ktoś im je da”. Tym samym wyruszają w miasto na swoich skuterach, by zdobyć pieniądze i przede wszystkim, władzę.

Piranie – zwiastun oraz kilka słów o produkcji

Reżyserem produkcji jest Claudio Giovannesi. Oto co mężczyzna ma do powiedzenia na temat najnowszego projektu:

Film „Piranie” traktuje o związku pomiędzy dorastaniem a przestępczością, a dokładniej: o niemożności doświadczania podstawowych emocji okresu dojrzewania, takich jak miłość i przyjaźń, gdy wkracza się do świata przestępczego. To film o końcu niewinności dla piętnastoletniego nastolatka i jego przyjaciół z gangu. Wybierając przestępczą drogę, Nicola – główny bohater, wkrótce zrozumie, że nie może się już wycofać i że będzie musiał zrezygnować ze swojej pierwszej miłości i przyjaciół.

Poniżej prezentujemy Wam obiecany zwiastun filmu. Przypominamy, że polska premiera Piranii odbyła się 23 sierpnia bieżącego roku. Natomiast tutaj znajdziecie książkę Roberto Saviano pt. Chłopcy z paranzy, na której oparto film.