Prequel Wielkiego Gatsby'ego

Prequel Wielkiego Gatsby’ego to wspaniała wiadomość dla wszystkich miłośników tej kultowej już historii, stworzonej przez amerykańskiego pisarza, Francisa Scotta Fitzgeralda. Jako ciekawostkę warto tutaj podać, że powieść była ekranizowana aż pięć razy, z czego ostatnia produkcja z Leonardem DiCaprio doczekała się pięciu nominacji do Oscara. Ponadto, kiedy powieść pojawiła się na rynku w 1925 roku, nie zyskała zbyt wielkiego zainteresowania czytelników. Za życia samego pisarza sprzedano zaledwie 25 tysięcy egzemplarzy. Lawinowa popularność zaczęła się dopiero w 1953 roku, kiedy to tytuł został wydany po raz drugi. Dziś opowieść tę znają czytelnicy niemal na całym świecie. I właśnie fani tej historii mają teraz szczególne powody do zadowolenia.

Prequel Wielkiego Gatsby'ego

fot. okładki amazon.com

Prequel Wielkiego Gatsby’ego – co wiemy?

Wydawnictwo Little, Brown zapowiedziało właśnie, że prequel Wielkiego Gatsby’ego na amerykańskim rynku pojawi się już 5 stycznia 2021 roku, natomiast na brytyjskim zagości 25 lutego 2021 roku. Książka będzie nosić tytuł Nick, a jej autorem został amerykański pisarz Michael Farris Smith. Czytelnicy dowiedzą się z niej, co porabiał Nick Carraway przed przeprowadzką do miasteczka West Egg na Long Island. Z głównej opowieści wiemy, że Nick walczył w okopach I wojny światowej. Okazuje się, że opóźnia on powrót do domu, ponieważ nie chce opowiadać o okropnościach, które przeżył i widział na wojnie. Tym samym, w poszukiwaniu odkupienia, wyrusza w podróż od Paryża po Nowy Orlean.

Oto jak autor sam mówi o najnowszym projekcie:

Zawsze interesował mnie Nick jako postać. Kiedy ostatni raz czytałem „Gatsby’ego” kilka lat temu, Nick pozostał w mojej wyobraźni. On tak mało opowiada o sobie w tej historii, że nie mogłem powstrzymać się przed wykreowaniem go w swojej głowie. Jedynym sposobem było przelać to na papier.

Czy prequel Wielkiego Gatsby’ego pojawi się na polskim rynku? Tego jeszcze nie wiemy, ale jeśli tylko pojawią się jakieś informacje, od razu damy Wam o tym znać. Tymczasem wszystkich zainteresowanych książką pt. Wielki Gatsby, odsyłamy tutaj.