Nowość od Joanny Bator - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Czy są tu z nami fani twórczości polskiej pisarki, Joanny Bator? Oczywiście, pytanie to jest czysto retoryczne. W końcu powieści autorki cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród czytelników. A co ciekawe, odniosła ona sukces nie tylko w Polsce, ale także poza granicami naszego kraju. W związku z tym nowość od Joanny Bator to doskonała wiadomość dla wszystkich odbiorców. Co więcej! Nawet jeśli do tej pory nie mieliście okazji sięgnąć po książki pisarki, teraz właśnie jest idealny czas, by to zmienić. Lektura pt. Gorzko, gorzko swoją premierę będzie miała 25 października i zainteresuje każdego wielbiciele literatury pięknej.

Nowość od Joanny Bator - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Nowość od Joanny Bator – kilka słów o książce

Czytelnicy pisarkę pokochali za takie pozycje jak Ciemno, prawie noc czy Piaskowa Góra. Laureatka nagrody Nike żwawo kroczy przed siebie, a jej kolejne tytuły wzbudzały zachwyt nie tylko wśród odbiorców, ale także krytyków literackich. Tym samym nie ma się co dziwić, iż na najnowszą powieść wszyscy czekają z dużą dozą niecierpliwości. Zwłaszcza jeśli dodamy do tego fakt, iż od ostatniej publikacji Bator minęło już kilka lat. Czytelnicy więc mieli prawo się stęsknić!

O czym tym razem pisze autorka? Odbiorcy znajdą tu opowieść o czterech pokoleniach kobiet. A wszystko to z perspektywy narratorki, Kaliny. Dziewczyna niestrudzenie poszukuje w Wałbrzychu, Unisławiu Śląskim i Sokołowsku brakujących fragmentów rodzinnej historii. I skrupulatnie zszywa je w całość. Dlaczego Berta popełniła zbrodnię? Kiedy Barbara nauczyła się tak dobrze rzucać nożem? Dlaczego Violetta otworzyła wek Pandory i co w nim było? Bez wątpienia jest to nowatorsko i odważnie opowiedziana historia miłosna i nienawistna, okrutna i czuła. Taka, która budzi litość i trwogę, a jednak ostatecznie niesie nadzieję na katharsis.

Fani mogą liczyć też na elementy, za które pokochali twórczość pisarki. Króluje to bowiem realizm, a jednocześnie magiczność. Nie zabraknie też charakterystycznego uroku, ciepła i niepowtarzalnego stylu. Słowem wszystko to, co czyni powieści Bator wyjątkowymi.

Jestem ciekawa, czy sięgniecie po nowość od Joanny Bator. A może macie jakieś inne tytuły pisarki w domowej biblioteczce? Dajcie znać!