Ignacy idzie do przedszkola

Nastał nowy rok szkolny. Twoje dziecko pierwszy raz wybrało się do przedszkola? Nie wiesz, jak pomóc przetrwać mu te pierwsze miesiące? Sami obawiacie się, jak poradzicie sobie ze stresem i rozstaniem? Ignacy idzie do Przedszkola to nie tylko idealna książka dla dzieci, ale też poradnik dla rodziców od Wydawnictwa Mamania. Pomoże zrozumieć, z jakimi uczuciami, obawami i sytuacjami będzie musiało poradzić sobie Wasze dziecko w przedszkolu.

Ignacy idzie do przedszkola - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Źródło: Zdjęcie własne

Ignacy idzie do przedszkola — kilka słów o fabule

Chłopczyk ma nowy plecak ze swoim imieniem, kapcie w ulubionym żółtym kolorze i zdjęcie rodziców. Jest gotowy na nową przygodę, ale czy na pewno? Po przekroczeniu progu przedszkola zaczyna odczuwać niepokój i lęk przed rozstaniem z mamą, ale i rosnącą ciekawość. Jak potoczy się dzień Ignasia? Czy Pani Iwona okaże się miła i pomocna? Czy nowy kolega pomoże zaadaptować się do tego obcego przecież miejsca?

Przetestowałam książkę Ignacy idzie do przedszkola na mojej 5-letniej córce 😉 

Mimo że ”mała” rozpoczęła przedszkole w wieku 3 lat, to z żywym zainteresowaniem czekała na to, co się wydarzy. Porównywała swoje doświadczenia z doświadczeniami Ignasia. Piękne ilustracje Zosi Dzierżawskiej wprowadziły dodatkowo nastrój spokoju i bezpieczeństwa do naszego wieczornego czytania.

Ignacy idzie do przedszkola - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Źródło: Zdjęcie własne

Adaptacja dziecka w przedszkolu? Nie taka straszna, jak ją malują!

Jako rodzic stwierdzam, że książka jest naprawdę idealnym poradnikiem dla mam na początkowe zmagania z przedszkolem. Po pierwsze, zrozumiałam lepiej, z jakimi uczuciami musi zmierzyć się moje dziecko. A po drugie, jak mogę pomóc córce znieść rozstanie i zrozumieć to wszystko, co dzieje się z maluchem po powrocie do domu.

Dziecko w przedszkolu? No stress 😉

Co interesujące, na końcu książki zostały zamieszczone szczegółowe wyjaśnienia dla rodzica dotyczące procesu adaptacji dziecka w przedszkolu. Dzięki nim zaznajomiłam się z podstawowymi zasadami przedszkola Montessori. Zakładają one rozwój samodzielności u dziecka oraz jego indywidualnych potrzeb i umiejętności. Może wprowadzę niektóre zasady w domu i dam szansę córce ”dorastać”? Na pewno włączymy tę książkę Ady Olbrycht do wieczornego czytania — zwłaszcza teraz, gdy jesień za pasem — aby oswoić córkę z myślą o nowych przygodach bez mamy obok.

Książkę Ignacy idzie do przedszkola znajdziesz tutaj

Nasza 🙂 ocena
 • 10/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 10/10
 • 10/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 10/10
 • 10/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 10/10
 • 10/10
  Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 10/10
10/10

Summary

Zbliża się nowy rok szkolny. Twoje dziecko pierwszy raz wybiera się do przedszkola? Nie wiesz jak pomóc przetrwać mu te pierwsze chwile? Sami obawiacie się, jak poradzicie sobie ze stresem i rozstaniem?? Ignacy idzie do Przedszkola to idealna książka dla dzieci, ale i poradnik dla rodziców od wydawnictwa Mamania. Pomoże Wam ona zrozumieć z jakimi uczuciami, obawami i sytuacjami będzie musiało poradzić sobie Wasze dziecko w przedszkolu. Na pewno włączymy ją do wieczornego czytania, zwłaszcza teraz gdy wrzesień za pasem, aby oswoić córkę na nowo z myślą o rozstaniu i nowych przygodach bez mamy obok.

Sending
User Review
0/10 (0 votes)