The Walking Dead

Atak zombie, koniec dominacji rasy ludzkiej – przerażająca perspektywa, która wydaje się niezbyt realna. Choć jak to niektórzy mówią, nic nie jest niemożliwe.

Od dłuższego czasu temat zombie systematycznie przybiera na sile i zgarnia całkiem spore grono wielbicieli. Powstają filmy, gry, komiksy związane z tą tematyką, więc nie powinno dziwić, iż doczekaliśmy się też książek traktujących o pladze zombie. Wszystkich zainteresowanych pozycjami z motywem żywych trupów w tle, zapraszamy do zapoznania się z poniższymi książkami.

Seria powieści Żywe Trupy opisuje losy kultowych postaci z uniwersum The Walking Dead. Książki są tworzone przez duet Robert Kirkman – Jay Bonansinga.

The Walking Dead Żywe Trupy Narodziny Gubernatora - Robert Kirkman, Jay  Bonansinga Żywe Trupy Narodziny Gubernatora – Robert Kirkman, Jay Bonansinga

Postać Gubernatora budzi gorące dyskusje wśród fanów serii The Walking Dead. Zło zawsze przyciąga, a przecież ten pozbawiony skrupułów potwór w ludzkiej skórze został okrzyknięty mianem Złoczyńcy Roku.

Kim jednak był wcześniej? Co przyczyniło się do jego szaleństwa? W jakich okolicznościach narodził się Gubernator?

Nie dowiecie się tego z serialu.
Komiks również milczy na ten temat.

Tylko Narodziny Gubernatora sięgają samych korzeni. Wybierz się w podróż do przeszłości. Uważaj jednak, bo możesz z niej wrócić jako zupełnie inny człowiek. Zobacz, jak powstaje legenda. Bądź świadkiem narodzin Gubernatora.

Żywe trupy Droga do Woodbury - Robert Kirkman, Jay  Bonansinga Żywe trupy Droga do Woodbury – Robert Kirkman, Jay Bonansinga

To druga powieść z uniwersum „The Walking Dead” napisana przez genialny duet Kirkman-Bonansinga. Tym razem historia skupia się na miasteczku Woodbury rządzonym despotyczną ręką Gubernatora. Czy rebelianci zdecydują się wydrzeć władzę ze szponów tyrana? Czy droga do Woodbury stanie się autostradą prowadzącą prosto do piekła?

Plaga zombie zalewa przedmieścia Atlanty. Lilly Caul wraz z przyjaciółmi walczy o przetrwanie, szukając ocalenia w ogrodzonym murem miasteczku Woodbury.

Z początku miejsce wydaje się idealnym schronieniem: za jedzenie płaci się pracą, każdy ma dach nad głową, a otaczająca osiedle barykada skutecznie chroni przed atakami zombie. Nad wszystkim sprawuje pieczę tajemniczy Philip Blake, który każe nazywać się Gubernatorem, a mieszkańcy bez protestów poddają się jego słowom.

Lilly zaczyna jednak podejrzewać, że w rzeczywistości miasto gnije od środka… Kiedy wraz z grupą rebeliantów zdecydują się wydrzeć władzę ze szponów Gubernatora, droga do Woodbury stanie się autostradą prowadzącą prosto do piekła.

Żywe Trupy Upadek Gubernatora - Robert Kirkman, Jay Bonansinga Żywe Trupy Upadek Gubernatora – Robert Kirkman, Jay Bonansinga

Philip Blake przebył drogę przez piekło. Teraz stoi na czele jednego z ostatnich bastionów ludzkości. Raz już próbowano położyć kres jego dyktaturze. Niestety bezskutecznie.

W końcu nadszedł jednak czas upadku Gubernatora. Woodbury już nigdy nie będzie takie jak wcześniej. Być może do miasteczka zawita w końcu praworządność.

Znani fanom komiksu oraz serialu bohaterowie – Rick, Michonne i Glenn – ośmielą się podnieść rękę na samozwańczego przywódcę, ale z tej potyczki żadna ze stron nie może wyjść zwycięsko… Od dawna skrywane urazy przerodzą się w zaskakujące konfrontacje, zarysowane zostaną nowe linie frontu, a niespodziewane zwroty akcji przypieczętują losy winnych i niewinnych, żywych i martwych. Oto początek końca.