Pomysły na książkowe prezenty dla dzieci

Co kupić pod choinkę dziecku, które ma wszystkie zabawki świata? Odpowiedź jest prosta: książkę, bo dobrych lektur nigdy dość!

Jeśli chcemy podarować dziecku wartościowy prezent, warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniej książki. Poniżej krótka ściągawka ciekawych propozycji.

Książki dla najmłodszych:

naciśnij mnie„Naciśnij mnie” Herve Tullet

Książka genialna w swojej prostocie, całkowicie skupia na sobie uwagę dziecka i angażuje malucha w zabawę. Na każdej stronie znajdują się kolorowe kropki oraz zadanie do wykonania, polegające na pocieraniu, dmuchaniu czy potrząsaniu kartami. Ponadto uczy kolorów, liczenia i spostrzegawczości, a małego człowieka zamienia w prawdziwego czarodzieja. „Naciśnij mnie” stało się międzynarodowym hitem, a Herve Tullet udowodnił,  że dzieci wychowane w dobie smartfonów i tabletów, wcale nie są znudzone tradycyjnymi, najprostszymi zabawami.

„Opowiem ci, mamo, co robią pająki” Marcin Brykczyński 

Czy można zaprzyjaźnić się z pająkami? Okazuje się, że można, bo pająki są zwykłymi żyjątkami, które posiadają swój własny, fascynujący świat. Seria „Opowiem ci, mamo” została skonstruowana w nieco przewrotny sposób. To dziecko, oglądając świetnie wykonane, szczegółowe ilustracje, samo może wymyślić swoją własną historię i opowiedzieć ją rodzicom. Na każdej stronie znajdują się też wierszyki autorstwa Brykczyńskiego, które przyjmują formę polecenia do obrazka. Dzięki temu czytanie może stać się wciągającą i atrakcyjną zabawą.
wierszyki ćwiczące języki„Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci” Witold Szwajkowski

To propozycja nie tylko dla dzieci, które mają trudności z wymawianiem poszczególnych głosek. Dzięki swojej atrakcyjnej formie, zabawnym wierszykom i ilustracjom, może stanowić świetną rozrywkę dla wszystkich, którzy chcą pogimnastykować swój język i poprawić dykcję. Teksty dostosowane są do poszczególnych etapów rozwoju mowy, a ponadto zawierają fachowe informacje dla rodziców.

 

Książki dla nieco starszych dzieci:

„Planeta dobrych myśli dla dzieci” Beata Pawlikowskaplaneta dobrych myśli

Beata Pawlikowska wychodzi naprzeciw niespełnionym marzeniom, zmęczeniu i narzekactwu. Jej filozofia życia pomaga uwierzyć w to, że każdy człowiek jest wyjątkowy, ma wiele talentów i zasługuje na szczęście. Tym razem przekonuje o tym dzieci, które pomimo swojego młodego wieku, mają pełne prawo decydować o tym, jak będzie wyglądać ich życie. Ta książka to idealny prezent dla dorastającego człowieka, który miewa czasem trudności w uwierzeniu w siebie i zdarza mu się wątpić w swoją ogromną moc i siłę.

tuczarnia motyli

„Tuczarnia motyli” Marcin Szczygielski

„Tuczarnia motyli” to kontynuacja bestsellerowej „Czarownicy piętro niżej”. Książka była niecierpliwie wyczekiwana przez młodych fanów przygód Mai, a swojej premiery doczeka się wreszcie w grudniu tego roku. Warszawę zasypuje śnieg, lekcje zostają odwołane, a Maja wpada w sam środek wojny motylaków i staje na czele rewolucji. Ma być wciągająco, zaskakująco i bardzo śmiesznie.

 

książę„Książę w cukierni” Marek Bieńczyk

Ta książka nazywana jest małym dziełem sztuki i zachwyca na wielu poziomach. Po pierwsze zaskakującą formą sześciometrowej harmonijki, po drugie onirycznymi, pięknymi ilustracjami Joanny Concejo, i wreszcie głębokim, filozoficznym przesłaniem dotyczącym ulotności szczęścia. A wszystko to przy słodkim akompaniamencie ciastek. „Książę w cukierni”, podobnie jak „Mały książę” nie jest książką tylko i wyłącznie dla dzieci. Czytana wspólnie z rodzicami, pomoże młodemu człowiekowi dostrzec ukryte treści, a dorosłym zanurzyć się w bajkowy świat, w którym istnieją tematy traktowane zupełnie na serio.

Wszystkie pozycje znajdziesz w księgarni TaniaKsiazka.pl >