PolecamyPoradnikiRecenzje

Poradnik seksuologiczny Dochodzę. Recenzja tytułu

Poradnik seksuologiczny Dochodzę

O seksie mówi się często. O seksualności wręcz przeciwnie. Mimo rewolucji seksualnej lat 60. i licznych działań społecznych w kontekście poprawy jakości edukacji seksualnej – wciąż wiemy mało. A o kobiecych potrzebach jeszcze mniej. Właśnie dlatego powstały takie tytuły, jak poradnik seksuologiczny Dochodzę.

Poradnik seksuologiczny Dochodzę znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Od kobiet dla kobiet

Poradnik Dochodzę. Odkryj, co sprawia ci przyjemność napisany został przez kobietę, przy wsparciu innych kobiet, dla kobiet. Na treść książki składa się bowiem wiedza z zakresu seksuologii samej autorki, seksuolożki i psychoterapeutki pracującej w Instytucie Seksuologii Klinicznej oraz przewodniczącej Włoskiej Federacji Seksuologicznej, a także doświadczenia blisko 16 tysięcy internautek.

Dlaczego tak ważne jest podejmowanie się tematyki kobiecej seksualności? Po pierwsze wciąż pozostaje to temat niezbadany, literatura opiera się głównie o doświadczenia mężczyzn w tym zakresie.

Po drugie rozmowa o swoich potrzebach naznaczona jest nierzadko poczuciem wstydu, stąd konieczność obalenia tabu. Zaś po trzecie, przez wieki istnienie kobiecego wymiaru cielesności negowano, zaprzeczając istnieniu jakiegokolwiek wymiaru potrzeb, czy przyjemności. Pora więc na zabranie głosu w swojej własnej sprawie.

Poradnik seksuologiczny Dochodzę. Odkryj, co sprawia ci przyjemność

Książka Roberty Rosii jest niczym innym, jak rzetelnie opracowanym podręcznikiem edukacji seksualnej. Autorka porusza na jej kartach wiele tematów dotyczących kobiecej cielesności, akceptacji, zdrowia, norm oraz mitów i stereotypów dotyczących seksualności.

Jest to książka ważna i potrzebna, ponieważ o seksie mówi się często, ale o seksualności prawie wcale. Jeśli już docierają do nas jakieś informacje, bardzo często zniekształcane są przez pryzmat męskiej perspektywy, wyobrażeń Hollywood, czy też narracji kolorowych magazynów na ten temat.

Jak więc wygląda prawdziwa kobieca seksualność? Czy jest jakiś szablon, do którego możemy przyrównać ramy naszej normy? Jak żyć w zgodzie ze swoim ciałem i umysłem? Kiedy udać się do lekarza?

Odpowiedź na te i mnóstwo innych pytań znajdziecie w książce Roberty Rossi, którą serdecznie Wam polecam, życząc jednocześnie wspaniałej drogi do poznania, zrozumienia i akceptacji siebie i swoich potrzeb.

Bo nigdy nie jest za późno na to, żeby poczuć się dobrze z samą sobą.

Jeśli zainteresował Was omawiany powyżej poradnik seksuologiczny Dochodzę, znajdziecie go tutaj.

Ania ocenia:
 • 10/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 10/10
 • 10/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 10/10
 • 8.5/10
  Czy wiedza zawarta w książce rzuca nowe światło na ujęcie tematu? - 8.5/10
 • 10/10
  Czy poleciłabym ją znajomym? - 10/10
9.6/10

Fragment recenzji:

Dlaczego tak ważne jest podejmowanie się tematyki kobiecej seksualności? Po pierwsze wciąż pozostaje to temat niezbadany, literatura opiera się głównie o doświadczenia mężczyzn w tym zakresie.

Po drugie rozmowa o swoich potrzebach naznaczona jest nierzadko poczuciem wstydu, a po trzecie, przez wieki istnienie kobiecego wymiary cielesności negowano, zaprzeczając istnieniu jakiegokolwiek wymiaru potrzeb, czy przyjemności. Pora więc na zabranie głosu w swojej własnej sprawie.