Recenzje

Poradniki, które zmienią ciebie i twoje życie

Nikt nie musi być ekspertem w każdej dziedzinie. Nie trzeba się znać na modzie, by zadziwiać swoim wyglądem. Nie trzeba zdobywać tytułu doktora nauk medycznych, by wiedzieć jak żywić się zdrowo i smacznie.

Wystarczy korzystać z porad ludzi, którzy się na tym znają. Przedstawiamy poradniki, które zdobyły uznanie milionów czytelników i znalazły się na listach bestselerów.

9788365170217Jak wyglądać olśniewająco?

Jak to się dzieje, że są kobiety, które bez względu na porę dnia i tygodnia, zawsze wyglądają perfekcyjnie? Idealny makijaż, nienaganny ubiór, perfekcyjnie dobrane dodatki. Sekretem pięknego wyglądu jest znajomość trików, z których chętnie korzystają aktorki, modelki i blogerki. Andrea Pomerantz, redaktorka działu urody magazynu „Glamour” przez lata zdobywała doświadczenie w dziedzinie dbałości o urodę i atrakcyjnego wyglądu każdego dnia. Andrea uważana jest za światowy autorytet w dziedzinie mody i urody. Postanowiła podzielić się swoją wiedzą z czytelniczkami i wydała książkę „Jak wyglądać olśniewająco?”, w której podpowiada, jak podkreślać atuty swojego ciała i jak dbać o swój wizerunek. Autorka poradnika przekonuje, że nie trzeba kupować luksusowych kosmetyków, gdyż z powodzeniem można znaleźć tańsze odpowiedniki. W książce znajdziesz setki porad, dzięki którym zadbasz o swój wygląd bez konieczności wydawania majątku na ubrania, kosmetyki i wizyty u stylistów.

9788361097518Nie daj się gnębić

Jeżeli czujesz, że często brakuje ci asertywności, stajesz się obiektem kpin i żartów, to pomyśl sobie, ile w swoim życiu musiał wycierpieć Nick Vujicic, który urodził się bez rąk i nóg. Jako chłopiec był dyskryminowany i poniżany. Popadł w depresję i chciał popełnić samobójstwo. Nie miał powodów, by żyć. W pewnym momencie rozumiał, że albo będzie żył i cieszył się z każdego dnia, albo zatopi się w swoich smutkach i na zawsze pozostanie nikim, tylko budzącym litość niepełnosprawnym mężczyzną. Wybrał to pierwsze. Postanowił zawalczyć o siebie, założył własną fundację, następnie swój biznes opierający się na budowaniu motywacji wśród ludzi chcących zwiększyć pewność siebie i podnieść własną samoocenę. Nie trudno się domyślić, że Nick przyciąga miliony widzów głównie dlatego, że jest niepełnosprawny. Nie każdy wie, że choć najpierw wzbudza ciekawość, po kilku chwilach zaczyna budzić podziw i szacunek. Mężczyzna nie tylko prowadzi wykłady, ale także pisze książki motywujące do zmiany życiowego nastawienia. Jedną z nich jest „Nie daj się gnębić”, która jest skierowana przede wszystkim do młodszych czytelników. Autor uczy kontrolowania swoich emocji, budowania pozytywnych relacji z ludźmi, a także budowania własnego systemu wartości.

9788379451678Nowa Ty 365 dobrych zmian

Jeżeli już jesteśmy przy zmianach, to nie możemy pominąć książki królowej fitnessu, czyli „Nowa Ty 365 dobrych zmian” autorstwa Ewy Chodakowskiej. Trenerka zebrała swoje triki na piękną sylwetkę i porady, jak prowadzić aktywny tryb życia. Koniecznie sięgnij po poradnik Chodakowskiej, jeżeli szukasz inspiracji do zmiany stylu życia. Trenerka przeprowadzi cię przez najtrudniejszy okres – począwszy od podjęcia decyzji o zmianie stylu życia, poprzez planowanie diet i treningów, aż po diametralną metamorfozę zewnętrzną i wewnętrzną. W poradniku obok zbioru porad dotyczących fitnessu znajdują się także karty na osobiste notatki. Książki odbiła się szerokim echem wśród miłośniczek fitnessu, a także kobiet dopiero zaczynających przygodę z aktywnym stylem życia.