Ekranizacje i adaptacjeKsiążka

Ekranizacja powieści Inferno Dana Browna już niedługo!

Ekranizacja powieści Inferno Dana Browna już niedługo!Dana Browna i jego twórczości nie trzeba zbytnio przedstawiać. Kontrowersyjne książki pisarza odbiły się echem w wielu krajach a historie, które stworzył, skradły serce milionom czytelnikom na całym świecie. Po niezwykłej ekranizacji Aniołów i Demonów, wielbiciele Browna doczekali się kolejnej ekranizacji. Tym razem na szklane ekrany trafi bestsellerowa powieść, Inferno.

Dzięki Sony Pictures fani mają okazję obejrzeć już pierwszy zwiastun ekranizacji. Co ważniejsze, w głównej roli, podobnie jak miało to miejsce przy filmowej produkcji Aniołów i Demonów, wystąpi Tom Hanks. Reżyserią zajmie się Ron Howard a scenariuszem David Koepp.

Inferno to opowieść o znanym i cenionym profesorze symboliki Robercie Langdonie, który pewnego dnia budzi się w jednym z włoskich szpitali. Na swoje nieszczęście zmaga się również z amnezją i nie ma pojęcia jak do niego trafił. Jedynym tropem jest kartka z dziwnym symbolem, którą znajduje w kieszeni swojej marynarki. Rozwiązanie tajemniczej zagadki staje się jego głównym celem. Pomocny w tym przedsięwzięciu okazuje się poemat Dantego. To właśnie podążając za jego śladami, Langdon będzie starał się rozwikłać znaczenie nieznanego mu znaku. Wszystko wskazuje na to, że będzie to jedno z najtrudniejszych zadań, z którymi zmagał się do tej pory w swojej długoletniej karierze. Zadanie trudne i równocześnie niebezpieczne.

Film w Polsce na ekrany trafi 14 października 2016 roku. Światowa premiera będzie miała miejsce dwa dni wcześniej, czyli 12 października. Z pewnością wszyscy fani czekają już z niecierpliwością. My również! Tymczasem podzielcie się z nami swoimi opiniami na temat książki jak i zapowiedzi filmowej.