Powrót do Jedwabnego to książka, która w sprzedaży pojawi się już 29 listopada 2019 roku. Prezentowany dziś tytuł zainteresuje wszystkich miłośników literatury faktu i polskich reportaży. Poza tym warto tutaj dodać, że nad książką pracowało aż trzech autorów: Wojciech Sumliński, Ewa Kurek oraz Tomasz Budzyński. Choć do premiery wspomnianego reportażu zostało jeszcze kilka dni, książka już budzi spore emocje. Atmosfera jest podgrzewana do tego stopnia, że odwołano już dwa spotkania z czytelnikami. A właściwie po prostu zerwano umowy z autorami na umówione wydarzenia. Sprawa wydaje się poważna, ponieważ pomocną dłoń do pisarzy wyciągnął Robert Winnicki. Tym samym poseł zaproponował, by dyskusja nad książką odbyła się w Sejmie.

Powrót do Jedwabnego - kup na TaniaKsiazka.pl

 

Powrót do Jedwabnego – kilka słów o reportażu

Kulminacyjna praca dziennikarza śledczego Wojciecha Sumlińskiego, majora ABW Tomasza Budzyńskiego i dr Ewy Kurek, opowiadająca prawdę uznaną za zbyt prawdziwą, by o niej opowiadać, której wpływ na rzeczywistość przekracza wyobrażenie wielu z nas.

Te słowa możecie przeczytać w zapowiedzi książki. Jak zaznaczają sami autorzy, historia, którą opisali, odsłania opatrzone klauzulą tajności fakty, dotyczące relacji polsko-żydowskich. Fakty, które sięgają do niezwykle mrocznego świata wielkiej polityki i międzynarodowej finansjery.

Poza tym to historia niezwykła i niepokojąca, demaskująca kulisy prowadzonej przez Przedsiębiorstwo Holokaust długofalowej mistyfikacji, zmierzającej do wyłudzenia wielomiliardowych roszczeń. I nie tylko. Niewielu wierzy, że ta historia może skończyć się dobrze. To starannie zweryfikowany, a zarazem wyglądający, jak thriller polityczny, zapis wielkiej gry, mechanizmów manipulacji i kłamstw, dla których fundamentem stała się zbrodnia w Jedwabnem. A paliwem Justice Uncompensated Survivors Today, czyli ustawa 447.

Na swoim Twitterze jeden z autorów, Wojciech Sumliński, napisał:

Protest Gminy Żydowskiej – po trzech godzinach od zawarcia umowy kierownictwo Domu Pielgrzyma Amicus zostało zmuszone do odwołania premiery naszej książki pt. Powrót do Jedwabnego. Gdzie my żyjemy: czy to jeszcze Polska, czy już Izrael?! Nie poddajemy się – szukamy dalej.

Jak myślicie, czy kontrowersje wokół książki są słuszne? Przypominamy, że reportaż, o którym mowa, będzie dostępny od 29 listopada bieżącego roku. Znajdziecie go tutaj.