world of warcraft

Blizzard Entertainment ogłosił wspólnie z wydawnictwem Scholastic wydanie nowej serii książek. Cykl zatytułowany World of Warcraft:Traveller będzie kolejnym projektem franczyzowym z uniwersum World of Warcraft, najpopularniejszej gry na świecie.

W wiadomości podanej razem przez największego wydawcę książek dla dzieci na świecie oraz giganta branży gier komputerowych, dowiadujemy się, że cykl książek skierowany będzie do dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Pierwszy tom World of Warcraft:Traveller ukazać się ma już w listopadzie 2016 roku. Zapowiedziany został także drugi tom serii, pojawi się on w listopadzie 2017. Wszystko wskazuje na to, że najmłodsi czytelnicy będą mogli regularnie cieszyć się nowymi historiami ze świata Warcrafta i to przez kilka najbliższych lat. Ukażą się one jednocześnie na rynku Amerykańskim, Wielkiej Brytanii, Kanady, Australii i Nowej Zelandii.

Fabuła książek skupi się na przygodach młodych bohaterów w pięknej i zachwycającej ale także kryjącej wiele niebezpieczeństw, krainie Azeroth. Jedną z głównych postaci będzie dwunastoletni Aramar Thorne, syn Kapitana Greydona Thorne’a. Aramar wraz z ojcem i jego załogą wyrusza w morze. Przechodzi tam szkolenie obsługi białej broni i odpowiednich zachowań w przypadku spotkania tajemniczych stworów z Azeroth. W trakcie wyprawy świat młodego śmiałka zostaje jednak obrócony o 180 stopni, gdy na statek napada banda groźnych piratów. Aramar próbuje przy pomocy kompasu ojca odnaleźć drogę do domu. W tym celu przemierzy wiele wrogich krain i pozna mnóstwo cudownych i niebezpiecznych stworzeń. Jest tylko jeden mały problem, kompas Greydona nie wskazuje północy.

Autorem serii World of Warcraft:Traveller będzie amerykański pisarz, twórca komiksów i seriali animowanych Greg Weisman. Do jego portfolio zaliczyć można takie dzieła jak wyprodukowany przez Disney’a serial animowany Gargoyles (1994-1997), The Spectacular Spider-Man (2008-2009) czy Star Wars: Rebelianci (2014 -). Jest on także autorem dwóch powieści, Rain of the Ghosts oraz Spirits of Ash and Foam.