Prawda o sprawie Harry’ego Queberta. Sprawdź zekranizowaną książę w TaniaKsiazka.pl >>

Od września na platformie Showmax można oglądać serial Prawda o sprawie Harry’ego Queberta. Tę 10-odcinkową produkcję oparto na słynnej powieści młodego pisarza, Joëla Dickera.

Książka Joëla Dickera, Prawda o sprawie Harry’ego Queberta była wielkim sukcesem wydawniczym, ponieważ sprzedała się w kilku milionach egzemplarzy. Została wydana wydana w 2012 roku i do tej pory przetłumaczono ją na ponad 20 języków. A teraz pojawił się serial, który jest jej ekranizacją.

Prawda o sprawie Harry’ego Queberta. Sprawdź zekranizowaną książę w TaniaKsiazka.pl >>

plakat serialu, źródło: Filmweb

Prawda o sprawie Harry’ego Queberta – rys fabuły

Piętnastoletnia Nola zaginęła pod koniec 1975 roku. Ostatnią osobą, która widziała dziewczynę uciekającą przed jakimś mężczyzną, była starsza pani. Jednak jedynego świadka, który mógł coś wnieść do sprawy, zamordowano. Policji nie udało się rozwikłać tych spraw.

Wiele lat później, w 2008 roku, popularny pisarz Marcus Goldman cierpi na niemoc twórczą i ma problem z dokończeniem najnowszej powieści. Wygląda na to, że nie będzie w stanie wywiązać się z umowy, więc wydawca grozi mu procesem sądowym. Deadline zbliża się nieubłaganie, a wraz z nim pojawia się widmo poważnych konsekwencji finansowych.

Tymczasem przyjaciela Marcusa, szanowanego pisarza i nauczyciela, Harry’ego Queberta policja oskarża o morderstwo Noli. Główny bohater rzuca wszystko, bo jest przekonany o niewinności kolegi i chce przeprowadzić własne śledztwo. Marcus nie wierzy w to, że Harry byłby zdolny do brutalnego zamordowania piętnastoletniej Noli Kellergan. Zagadką jest, że przy szczątkach dziewczyny znaleziono maszynopis książki Queberta.

Goldman, jeżeli chce udowodnić niewinność przyjaciela, musi zbadać sprawę z 1975 roku. Zatem musi dowiedzieć się tego, kto zabił dziewczynę. To nie łatwe, tym bardziej że ktoś chce mu przeszkodzić w odkryciu prawdy.

W miniserialu zobaczymy Bena Schnetzera (Dumni i ściekli, Złodziejka książek) w roli Marcusa. Tytułowego bohatera, Harry’ego Queberta zagrał Patrick Dempsey (Chirurdzy).

Jeżeli jeszcze nie czytaliście książki Joëla Dickera, to zachęcam Was do lektury. Tym bardziej, że pod koniec października pojawi się jej nowe wydanie z serialową okładką. Tę książkę znajdziecie w tym miejscu.

Oglądaliście już dostępne odcinki serialu Prawda o sprawie Harry’ego Queberta? Ja jeszcze nie miałam okazji, dlatego jestem ciekawa, co o nim sądzicie.