Zapowiedzi i nowości

Premiera książki i filmu – Rekiny Wojny autorstwa Guya Lawsona

Już niedługo, bo 1 sierpnia bieżącego roku, na półkach polskich księgarni będzie można znaleźć powieść Rekiny Wojny autorstwa Guya Lawsona. Co więcej, kilkanaście dni później (19 sierpnia), do naszych kin wejdzie również film o tym samym tytule, stworzony na podstawie owej książki.

9788324036424

Rekiny wojny – książka i film

Rekiny Wojny to wciągająca historia o fortunie i epickich imprezach, która zapewnia mnóstwo rozrywki a w dodatku oparta jest na faktach. Główni bohaterowie to dobrzy kumple: Efraim, Alex i David, którzy postanawiają zarobić masę pieniędzy, chcąc przy okazji nieźle się zabawić. Do tego celu wykorzystują system zamówień publicznych Pentagonu, który, lekko mówiąc, jest nieco naiwny. I tak, w roku 2007, w styczniu, wygrywają kontrakt o wartości 300 milionów dolarów na dostawę broni dla amerykańskich żołnierzy w Afganistanie. Oczywistym faktem jest to, że żaden z nich nie miał nigdy do czynienia z oferowanym przez siebie sprzętem. Postanawiają jednak zakupić starą, zardzewiałą i w dodatku chińską amunicję od albańskich handlarzy, którą następnie wysłali do Kabulu. I może cały przekręt uszedłby im płazem gdyby nie fakt, że po drodze zaszli za skórę kilku ważnym osobom, począwszy od Moskwy a kończąc na Waszyngtonie. Jak zakończy się ich przygoda?

W wersji kinowej, na ekranie w roli głównego bohatera wystąpi Jonah Hill (Efraim) oraz: Miles Teller (David), Ana de Armas (Iz), a także Bradley Cooper, choć nie do końca znana jest jeszcze jego rola. Reżyserią zajął się Todd Phillips (odpowiedzialny m. in. za sukces Kac Vegas), który współpracował również przy tworzeniu scenariusza wraz z Stephenem Chinem oraz Jasonem Smilovicem.

Przypominamy, że książka Rekiny Wojny autorstwa Guya Lawsona swoją premierę będzie miała 1 sierpnia bieżącego roku. Natomiast film na ekranach polskich kin pojawi się 19 sierpnia.