Pierwsza dziewczynka - nowość od Amy Harmon Pierwsza dziewczynka

Jeśli macie za sobą lekturę takich powieści fantasy jak Królowa i uzdrowiciel czy Słowo i miecz, na pewno chętnie sięgnięcie po kolejną książkę autorki tych bestsellerów New York Timesa. Pierwsza dziewczynka Amy Harmon niedawno pojawiła się w księgarniach i już zachwyca pierwszych czytelników wyśmienitą historią o przeklętym królestwie, ścierających się ze sobą klanach i niespodziewanym ocaleniu.

Pierwsza dziewczynka na TaniaKsiazka.pl >>

Pierwsza dziewczynka, Amy Harmon

Pierwsza dziewczynka to kolejna zapierająca dech w piersi powieść fantasy od Amy Harmon. Tym razem autorka zapoznaje czytelnika z postacią Bayera z Saylok. Bękartem potężnego wodza, wychowanego przez opiekunów na Świątynnym Wzgórzu. Oprócz braku obecności ojca na mężczyźnie ciąży klątwa rzucona przez umierającą matkę Desdemonę. Odtrącona, do bólu zraniona i pozbawiona szansy na szczęśliwą przyszłość kobieta w akcie zemsty przeklęła ziemię słowami: „Od tego dnia w Saylok nie będzie córek!„.

Obdarzony nadludzką siłą i wielkim ludzkim sercem Bayr ma jeden cel. Chronić księżniczkę Albę, czyli pierwszą dziewczynkę, która przyszła na świat po prawie dwudziestu latach od rzucenia złego czaru. To ona jest bowiem szansą na zbawienie zagrożonego królestwa. Losy Saylok zależą zatem od tej dwójki, których więź zaczyna się pogłębiać. Bayr odpowiedzialny za dziewczynę, choć zmuszony do walki z wrogami, zaczyna czuć do swojej podopiecznej coś więcej niż tylko chęć otoczenia jej opieką. A ona odwzajemnia jego miłość…

Zakochani nie zdają sobie sprawy, że oboje stanowią zagrożenie dla króla – złego, chciwego człowieka, który uzyskał tron jedynie dzięki morderstwom, manipulacjom, kłamstwom i zdradzie. Jest jednak sposób, by obronić królestwo przed upadkiem. Bayr i Alba muszą przełamać klątwę. Tylko tak pokonają zepsutego do szpiku kości władcę. Niestety jednak to może również zniszczyć ich samych…

***

Książkę Pierwsza dziewczynka możecie zamówić pod tym linkiem. Natomiast w tym miejscu znajdziecie więcej książek autorstwa Amy Harmon.

Czytaj także: