Książka Amy Harmon

Najprawdopodobniej 20 lutego 2018 roku na polskim rynku pojawi się jeden z najlepiej ocenianych za granicą tytułów fantasy, Słowo i miecz Amy Harmon. Autorka znanego polskim Czytelnikom Making Faces tym razem zabierze nas prosto na królewski dwór, do świata zakazanej magii i uczuć rodzących się bez słów.

Nowa książka Amy Harmon, czyli czym naprawdę są słowa

Słowo i miecz to niezwykła, unikatowa opowieść ze świata fantasy. Jej główną bohaterką jest Lady Lark, dziewczyna obdarzona Darem używania Słów. Dary to magiczne zdolności, których używanie jest zakazane, a nawet karane śmiercią w świecie, w którym dorasta Lark. O tym, jaką cenę za ujawnienie tajemnicy o Darze można zapłacić, bohaterka szybko się przekona, kiedy właśnie za to jej matka straci życie z rąk samego króla.

Jednak zanim matka Lady Lark zginie, przeklnie córkę. Zrobi to, żeby ją chronić, zakładając jednocześnie na jej nadgarstkach “niewidzialne” kajdany. Dziewczyna z obawy przed skutkami klątwy, nie będzie w ogóle mówić. Jedynym sposobem, jakim będzie porozumiewała się ze światem, będą gesty.

król

Źródło: Pinterest

Nowa książka Amy Harmon o niemej dziewczynie i młodym królu 

Lady Lark będzie dorastać w świecie pełnym ciszy i walki o władzę. Pochodząca ze szlacheckiej rodziny dziewczyna będzie zaznajomiona z dworskimi intrygami. Nie będzie mogła zaufać własnemu ojcu, którego jedynym marzeniem będzie, zostanie królem i który ma wielkie szanse, aby ten cel osiągnąć. Jednak na drodze planów ojca stanie prawowity następca tronu, młody król Tiras, którego losy dziwnym zbiegiem okoliczności splotą się z losami Lady Lark.

„Pragnienie. Znowu nadeszło. Nagle pragnienie ma swój zapach i smak. Smakowało teraz jak król. Piękny, przerażający, fascynujący mężczyzna, który wdarł się do mojego życia i zaczął uwalniać moje słowa.“

Czy dziewczyna, która nie może mówić, nauczy się używać Słów, tych płynących prosto z serca słów pierwszej miłości? Zanim jednak to się stanie, Lark będzie elementem wielkiej gry o władzę, wolność i życie.

Jodi Bibliophile o książce: “Właśnie zakończyła się jedna z najbardziej magicznych przygód w całym moim życiu.”

Amy Harmon po raz kolejny zabierze czytelników do świata pięknych słów, pełnego poezji i uczuć, które tylko ona potrafi nakreślić w tak niezwykły sposób. Książka spodoba się z pewnością fanom Sarah J. Maas i Dworu cierni i róż, ale także miłośnikom fantasy i historii miłosnych, utkanych z niezwykłą finezją.