Ekranizacja Mrocznej materii Blake'a Croucha Ekranizacja Mrocznej materii

Fani science fiction mogą nadstawić ucho i oko, ponieważ mamy informacje na temat ich ulubionego gatunku. I to taką z pogranicza światów literackiego i filmowego. Jeśli jeszcze nie wiecie, że internetowy serwis streamingowy Apple Tv+ zabiera się za ekranizację Mrocznej materii autorstwa Blake’a Croucha, to zapewne właśnie rozjaśniły się Wasze twarze. Biorąc pod uwagę naprawdę udane produkcje spod ich szyldu, jak chociażby For All Mankind, The Morning Show czy Rozdzielenie, możemy się spodziewać prawdziwej filmowej uczty. Co więcej, do obsady właśnie dołączyła piękna i niezwykle utalentowana Jennifer Connelly, którą ostatnio mogliśmy oglądać w Top Gun: Maverick. Zagra u boku m.in. Joela Edgertona.

Ekranizacja Mrocznej materii | Powieść na TaniaKsiazka.pl >>

Ekranizacja Mrocznej materii – twórcy Dark matter

Ekranizacja Mrocznej materii Blake’a Croucha, która została zamówiona w marcu będzie miała formę dziewięcioodcinkowego serialu. Premierę Dark matter, bo taki tytuł będzie oficjalny tytuł produkcji, zaplanowano na grudzień 2023. Na końcowy wynik prac musimy zatem jeszcze trochę poczekać. Doskonałą wiadomością jest to, że sam autor powieści, Blake Crouch zajmuje się adaptacją treści książki na scenariusz. Oprócz tego przyjął również role producenta wykonawczego i showrunnera. Jego zaangażowanie w produkcję to obietnica naprawdę dobrze skrojonej historii.

Oprócz Croucha producentami wykonawczymi są Matt Tolmach, David Manpearl i Joel Edgerton – aktor, który odgrywa główną rolę w serialu, wcielając się w postać Jasona Dessena. Wiadomo, że produkcją zajmie się Sony Pictures, a trzy pierwsze odcinki wyreżyseruje Jakob Verbruggen. Artysta ma na swoim koncie takie produkcje jak House od Cards, Czarne lustro, Alienista czy Upadek.

Ekranizacja Mrocznej materii – fabuła książki

Uzależniająca! Połknęłam Mroczną materię na jedno posiedzenie i odkładałam tę książkę zachwycona i w głębokim podziwie dla przebytej podróży. Jest szybka, inteligentna i uzależnia – była też najbardziej kreatywną oraz powodującą niezwykły zawrót głowy rzeczą, jaką czytałam od wieków. Naprawdę warty uwagi thriller.

~ Tess Gerritsen

Mistrzowska książka! Naprawdę oryginalne dzieło z gatunku suspensu. Crouch napisał coś tak wyrazistego jakby było cięte laserem… A zarazem to poruszająca, pełna zakrętów historia miłosna, która rozwija się w sposób, którego nie da się przewidzieć.

~ Harlan Coben

Między innymi takie opinie o książce Mroczna materia Blake’a pojawiły się po premierze. Miejmy nadzieję, że ekranizacja uzyska podobne recenzje.

Profesor fizyki Jason Dessen (w tej roli wspomniany Joel Edgerton) zostaje porwany podczas wieczornej wędrówki ulicami Chicago. Zamaskowana postać pozbawia go przytomności, a po prezbudzeniu mężczyzna budzi w alternatywnej wersji swojego życia. Okazuje się, że jego żona (Jennifer Connelly) nie jest tą samą kobietą, którą poślubił i że nie ma syna, ponieważ ten nigdy nie przyszedł na świat. On natomiast też nie jest profesorem na uniwersytecie, lecz oklaskiwanym geniuszem, który osiągnął coś wielkiego i niemożliwego. Jason zastanawia się, czy to nowe życie jest snem, czy jednak to poprzednie nim było.

Sen szybko zamienia się w koszmar, a bohater próbuje wrócić do tej rzeczywistości sprzed uprowadzenia. Przed nim trudna podróż. Musi jednak w nią wyruszyć, by uratować swoją rodzinę przed najgorszym zagrożeniem, jakie może ich spotkać. Nim samym.

Czytajcie także: