Filmy na podstawie książekSensacjaZapowiedzi i nowości

Pewnego razu w Hollywood – powieść Tarantino prawdopodobnie już jesienią w Polsce

Pewnego razu w Hollywood - powieść Tarantino prawdopodobnie już jesienią w Polsce pewnego razu w Hollywood powieść

Pulp Fiction, Wściekłe psy, Kill Bill, Bękarty wojny, Django – czytając te tytuły, przed oczami od razu staje ich reżyser – niepowtarzalny Quentin Tarantino. Jego styl jest tak charakterystyczny, że nawet nie mając informacji o filmie, który się ogląda – od razu wiadomo kto za nim stoi. Czy ten niepokorny artysta ma równie oryginalny styl pisarski? Przekonamy się o tym już jesienią. Właśnie wtedy bowiem na polskim rynku wydawniczym ukaże się Pewnego razu w Hollywood – powieść Tarantino, która powstała na kanwie fabuły jego filmu o tym samym tytule. Pewnego razu w Hollywood powieść Quentina Tarantino - kiedy w Polsce?

Fot. Fragment zwiastunu

Jak wiadomo, debiut literacki reżysera nie będzie wierną kopią historii znanej z ekranu. Z pierwszych opinii amerykańskich recenzentów wiemy, że reżyser znacznie ją rozszerzył, dodając wątki, których nie było w filmie. Jakie? Wiadomo na przykład, że czytając książkę, lepiej poznamy losy kaskadera Cliffa Bootha. Ciekawe, czy wpływ na rozbudowę tej postaci miał fakt, że Brad Pitt, który wcielił się w jego rolę, dostał Oscara 😉 .

Pewnego razu w Hollywood – powieściowy debiut Tarantino

Quentin Tarantino pisarzem? Fani jego twórczości na pewno nie są zaskoczeni. Reżyser bowiem od dawna mówił o tym, że jego marzeniem jest napisanie książki. W tym temacie pojawiały się również głosy, że ma on zamiar nakręcić tylko dziesięć filmów, by potem poświęcić się pisaniu o kinie. I chyba właśnie ten moment nastąpił.

Powieść Quentina Tarantino – kiedy w Polsce?

W grudniu 2002 Quentin zapowiedział dwie publikacje na 2021 rok w ramach kontraktu, który podpisał z wydawnictwem HarperCollins. Pewnego razu w Hollywood – powieść Tarantino nawiązująca do jego ostatniej produkcji, już pojawiła się na Oceanem. Wiemy, że w Polsce przekładem książki zajmie Maciej Potulny, a sama książka zostanie wydana przez Wydawnictwo Marginesy. Kiedy będziemy mogli przeczytać literacki debiut wielkiego mistrza kina? Wszystko wskazuje na to, że już we wrześniu.

Tymczasem zachęcam Cię do obejrzenia filmu Pewnego razu w Hollywood z gwiazdorską obsadą – wspomnianym już Bradem Pittem, Leonardo DiCaprio, Alem Pacino i Margot Robbie. Jeśli się wahasz, obejrzyj zwiastun:

Zobacz także: