Książki Quentina Tarantino w 2021?

Pewnego razu, nie tylko w Hollywood, ale i w całym Internecie rozniosła się wieść o tym, że jeden z najsłynniejszych amerykańskich reżyserów i scenarzystów chce spróbować swoich sił w nowej roli – pisarza. Książki Quentina Tarantino mają pojawić się już w 2021 roku. Jaki temat zainspirował reżysera do pisania?

Książki Quentina Tarantino w 2021?

Książki Quentina Tarantino

Chodzą słuchy, że Tarantino zapowiedział nakręcenie jedynie 10 filmów w całej swojej karierze. Po premierze ostatniej produkcji reżyser ma zamiar poświęcić się pisaniu o kinie.

Wygląda na to, że ten ostateczny moment nadciąga nieubłaganie, ponieważ Tarantino poinformował o nadchodzącej publikacji dwóch książek swojego autorstwa. Obie wydane będą w oryginale w 2021 roku przez wydawnictwo HarperCollins, z  którym reżyser podpisał kontrakt.

Pierwsza z zapowiadanych książek będzie powieścią, która rozwinie wątki z dziewiątego filmu Tarantino, czyli Pewnego razu w Hollywood. Czy postaci z ekranu nabiorą nowego charakteru na kartach książki? Chętnie to sprawdzę! A Wy?

Kinomaniacy mogą zacierać ręce, ponieważ drugą książką Tarantino będzie zbiór jego esejów, rozważań i recenzji, odnoszących się do kina lat 70. XX wieku. Kto siedzi w tych klimatach po uszy, na pewno ucieszy się z książki w tym temacie od samego Tarantino.

Gerald Peary Quentin Tarantino. Rozmowy

Książka o Quentinie Tarantino

Jeśli nie chcecie czekać do przyszłego roku i macie ochotę zajrzeć za kulisy warsztatu Quentina Tarantino, to sięgnijcie po książkę autorstwa Geralda Peary’ego. Znajdziecie w niej wywiady z reżyserem, z których wyłapiecie wiele ciekawostek na temat powstawania jego kultowych filmów. Dowiecie się, jakimi innymi ścieżkami mógł poprowadzić swoich bohaterów i dlaczego tego nie zrobił. Odszukacie także informacje o symbolice i wielowymiarowości zawartej w filmach reżysera.

Książkę Quentin Tarantino. Rozmowy znajdziecie TUTAJ.

Na koniec garść pytań do Was: oglądaliście Pewnego razu w Hollywood? Jeśli tak, to czy jesteście ciekawi książki Quentina Tarantino? A może nie widzieliście filmu i wolicie poczekać na książkę, skoro nadarza się taka okazja? Dajcie znać w komentarzach!

 

Zobacz także: