Stos Grety Drawskiej - nowa część świetnie przyjętej serii kryminalnej Stos Grety Drawskiej

Dopiero co pod koniec lata Greta Drawska uraczyła nas swoim debiutem literackim – pierwszym tomem cyklu kryminalnego, aż tu przyszedł grudzień i jego kontynuacja już stoi w blokach, by za chwilę wbiec do księgarni. Pierwsza powieść, Rytuał, rozpoczął serię o perypetiach pani prokurator Wandzie Just i podkomisarza Piotra Derenia. I trzeba przyznać, że pisarka całkiem dobrze sobie poradziła w zbudowaniu tajemniczego, małomiasteczkowego klimatu. Czy Stos Grety Drawskiej utrzyma ten poziom?

Stos Grety Drawskiej Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Stos Grety Drawskiej

Jeśli czytałeś Rytuał, podejrzewam, że czekałeś na kolejną część tej kryminalnej serii. Stos Grety Drawskiej pojawi się już 27 stycznia i myślę, że będzie naprawdę smakowitym kąskiem. Pojawią się tam bowiem nie tylko znani z pierwszego tomu bohaterowie, ale także… czarownice! Jak pamiętamy z książki rozpoczynającej serię – w pozornie zwyczajnych miasteczkach potrafią kryć się brutalne tajemnice przeszłości. I choćby nie wiem jak bardzo się tego chciało – dawnych grzechów nie zapomina się nigdy. Jaki sekret tym razem położy się cieniem na sumieniu społeczności?

Silne uczucia wywołane tragicznym wydarzeniem pozostają w sercu na długo. Wśród wielu z nich jest gniew. I jest taki rodzaj  gniewu, który nigdy się nie wypala, a podsycany upływającym czasem rośnie i uderza w chwili, gdy nikt się tego nie spodziewa. Nawet jeśli ślady zostały perfekcyjnie zatarte. Ten gniew palący serce czarownicy może być bardzo niebezpieczną siłą…

No dobrze, ale o czym ten Stos?

Prokurator Wanda Just zostaje wezwana, by obejrzeć zwłoki zamordowanej kobiety. Przygląda się ciału kobiety z niepokojem. Ofiara leży na śniegu, a jej wargi spina mosiężna kłódka. Ktoś ewidentnie chciał jej zamknąć usta, zwłaszcza że była znana z uwielbienia dla typowo babskich plotek i kart tarota. Przyznaj, że zrobiło się ciekawie…

O zbrodni na Górze Czarownic bardzo szybko robi się głośno. Wszyscy rozmawiają o tym przerażającym wydarzeniu, wygłaszając swoje własne hipotezy, zanim Wanda Just i podkomisarz Piotr Dereń złapią jakikolwiek trop. Zbliża się sylwester, ale ani jedno z nich nie ma ochoty na żadne świętowanie. Pani prokurator poświęca się sprawie, nocami przygląda się starym fotografiom, starając się połączyć elementy układanki w jedną całość. W tym czasie cały czas rozprasza ją migająca ikonka czatu. Wanda pozwoliła sobie na niewinny internetowy flirt. Kto jest po drugiej stronie? I czy na pewno to tylko niewinna znajomość? I jaką kolejną mroczną tajemnicę bohaterowie wyciągną tym razem z głębokiej ciemnej studni, jaką jest pozornie bezpieczne miasteczko?

Przedpremierowy egzemplarz książki możesz zamówić w tym miejscu. Pierwsza część cyklu, Rytuał, czeka na Ciebie tutaj.

Powiązane artykuły: