FantasyGry na podstawie książekSeriale na podstawie książek

WitcherCon: zwiastun 2. sezonu Wiedźmina. Zobacz zapowiedzi nowych produkcji Netflixa i CD Projekt Red!

Witchercon: zwiastun 2 sezonu Wiedźmina. Zapowiedzi od Netflixa i CD Projekt Red!

Co prawda wirtualnie, ale działo się, ojjj, działo! Za nami WitcherCon! Zatem zwiastun 2. sezonu Wiedźmina ujrzał światło dzienne. Poznawaliśmy także datę premiery nowej serii. Ale to nie wszystko! Netflix i CD Projekt Red zasypali fanów wiedźmińskiego świata nowinami. Mamy więc nowe trailery anime Wiedźmin: Zmora wilka oraz gry The Witcher: Monster Slayer. Mało? To dorzućmy jeszcze newsy o The Witcher: Ronin Comic, czyli mandze poświęconej Geraltowii z Rivii.

Witchercon: zwiastun 2 sezonu Wiedźmina. Zapowiedzi od Netflixa i CD Projekt Red!

Źródło: Facebook: Netflixpolska

Jak widzicie, na brak nowości nie można narzekać, rozłóżmy więc ten dobrobyt na czynniki pierwsze. Co, gdzie, kiedy — najważniejsze informacje i zwiastuny wiedźmińskich produkcji zapowiedzianych na WitcherConie zebrałam dla Was poniżej. Smacznego!

 

Kiedy 2. sezon Wiedźmina?

Na początek konkrety, czyli najważniejsza dla fanów serialu informacja: premiera 2 sezonu Wiedźmina odbędzie się 17 grudnia 2021 roku na platformie Netflix.

Netflix zdradził tytuły odcinków 2. sezonu Wiedźmina

Przed sobą mamy zatem kilka miesięcy czekania. Abyśmy nie nudzili się za bardzo w tym czasie, Netflix ogłosił także tytuły najnowszych odcinków serialu, które mogą już dostarczyć wskazówek na temat fabuły drugiego sezonu:

  1. Ziarno prawdy
  2. Kaer Morhen
  3. Straty
  4. Redański wywiad
  5. Odwrót
  6. Miły przyjacielu
  7. Voleth Meir
  8. ?

Tytuł finałowego odcinka na razie zostaje owiany tajemnicą — być może zdradziłby za dużo?

Wiedźmin — co w 2. sezonie serialu?

Drugi sezon z pewnością nie zwolni tempa!

W odcinku Ziarno prawdy zapewne obejrzymy znaną z tomu Ostatnie życzenie historię Nivellena i Vereeny, czyli zaklętego w bestię mężczyzny i jego ukochanej.

Razem z Ciri udamy się do legendarnego Kaer Morhen (siedzibę wiedźminów już teraz możecie podejrzeć w tym miejscu.

Z pewnością pojawią się także lubiane postaci, takie jak Lambert czy Dijkstra.

Kim jest Voleth Meir? Czy serial rozminie się z prozą Sapkowskiego?

Co ciekawe, nawet najbardziej zagorzałym fanom sagi Andrzeja Sapkowskiego niewiele zapewne mówi tytuł siódmego odcinka. Voleth Meir jest bowiem nową postacią, stworzoną na potrzeby serialu, w którą wcieli się Ania Marson.

Co wiemy o tajemniczej bohaterce? Przez producentów opisywana jest jako starsza, białowłosa kobieta, demon, który żeruje na najmroczniejszych ludzkich żądzach. W języku elfów Voleth Meir oznacza „Nieśmiertelną Matkę”. Jaką rolę odegra ona w życiu Ciri? Tego dowiemy się dopiero w grudniu.

WitcherCon: zwiastun 2. sezonu Wiedźmina Netflixa

Na deser, który jeszcze bardziej wyostrzy apetyty, zostawiam Wam oficjalny zwiastun 2. sezonu Wiedźmina:

Wiedźmin: Zmora wilka — anime o Vesemirze

Nie dacie rady wytrzymać do grudnia? Być może ucieszy Was fakt, że po drodze na Netfliksie pojawi się inna wiedźmińska premiera.

Wiedźmin: Zmora wilka, bo o tej produkcji mowa, to anime produkcji południowokoreańskiego Studia Mir, które współpracowało już m.in. z Netfliksem, Warner Bros i Dreamworks. Na swoim koncie studio ma m.in. animowane wersje Mortal Kombat, Batmana i Supermana.

Fabuła najnowszego, ponadgodzinnego filmu, osadzona będzie przed wydarzeniami przedstawionymi w serialu. Opowieść ma przybliżyć widzom postać Vesemira: należącego do wiedźmińskiej starszyzny nauczyciela i opiekuna Geralta.

Wiedźmin: Zmora wilka — zwiastun

Wiedźmin: Zmora wilka — kiedy premiera?

Premiera Zmory wilka odbędzie się 23 sierpnia 2021 r., oczywiście na platformie Netflix.

Wiedźmin: Pogromca potworów — gra terenowa na iOS i Androida

Wizja siedzenia na kanapie i przyglądania się wiedźmińskim wyczynom sprawia, że sami macie ochotę złapać za srebrny miecz i ruszyć w teren, by rozpłatać parę upiornych stworów? Da się zrobić!

Już niedługo na platformach iOS i Android pojawi się darmowa terenowa gra RPG, z rozszerzoną rzeczywistością (AR), w której możecie wcielić się w wiedźminów! 

Przemierzając okolice, będziesz używać swojego urządzenia mobilnego do tropienia naturalnej wielkości potworów ze świata Wiedźmina, grasujących w znanych Ci miejscach. Musisz upolować te stwory, zbadać je i przygotować się do walki, korzystając z wiedźmińskiej wiedzy. Pora dnia, warunki atmosferyczne i charakterystyka potworów – wszystko to odgrywa rolę w twoich staraniach, by zostać elitarnym pogromcą potworów.

opis gry od wydawcy*

Gra została stworzona przez studio deweloperskie Spokko, które należy do „rodziny” CD Projekt Red.

Wiedźmin: Pogromca potworów — zwiastun gry

Tutaj możecie podejrzeć przykładową rozgrywkę: ZOBACZ GAMEPLAY, a poniżej znajdziecie zwiastun:

The Witcher: Monster Slayer — kiedy premiera?

Premiera gry Wiedźmin: Pogromca potworów odbędzie się już 21 lipca 2021 r.!

The Witcher: Ronin Comic, czyli manga o Białym Wilku

Ostatnia spośród zapowiedzianych w czasie WitcherConu wiedźmińskich nowości to manga The Witcher: Ronin Comic. 

Manga będzie przedstawiać niezwiązaną fabularnie z innymi dziełami z uniwersum wiedźmińskiego historię Geralta z Rivii, który staje się roninem. Biały Wilk wyruszy na wyprawę w poszukiwaniu Śnieżnej Damy, Pani Śnieżycy — Yuki Onny.

Komiks współtworzą Rafał Jaki (autor historii) oraz japoński rysownik Hataya. Niedługo na Kickstarterze rozpocznie się zbiórka, z której środki zostaną przeznaczone na stworzenie wersji kolekcjonerskiej oraz tłumaczenia mangi.

The Witcher: Ronin Comic — zwiastun

The Witcher: Ronin Comic — kiedy premiera?

Na razie niestety nie wiemy jeszcze, kiedy komiks trafi w ręce odbiorców.

A jak na serwis skupiony na książkach przystało, odsyłamy was do sprawcy całego zamieszania — Sagi o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego, a tę możecie znaleźć między innymi w tym miejscu.

Zobacz także:

*Źródło: https://spokko.com/pl/