Cham z kulą w głowie - nowy polski kryminał HBO Cham z kulą w głowie

Czytałeś kryminał noir Ziemowita Szczereka Cham z kulą w głowie? No to teraz będziesz miał okazję go zobaczyć na srebrnym ekranie, bowiem stacja HBO zajmie się jego ekranizacją. Pisząc „teraz” troszkę przesadziłam, bowiem przygotowania i zdjęcia na planie muszą przecież „trochę” potrwać. No ale… jest na co czekać. Będziesz czekać? 

Cham z kulą w głowie Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Cham z kulą w głowie – kryminał HBO

Filmy i seriale kryminalne biją rekordy popularności. Nic więc dziwnego, że twórcy filmowi tak chętnie sięgają po ten gatunek. Trzeba przyznać, że na platformach streamingowych oprócz genialnych dzieł z zagranicy, możemy znaleźć naprawdę dobre produkcje z naszego polskiego podwórka. Powstają one zarówno na podstawie scenariuszy oryginalnych, jak i opierają się o fabułę bestsellerowych powieści. Zapowiadany najnowszy projekt HBO zakłada skorzystanie z tej drugiej opcji. Na tapet wzięto bowiem kryminał Ziemowita Szczereka, w którym pisarz przedstawiła własną, alternatywną historię Polski.

Na kartkach jego powieści Warszawa nie została zniszczona przez działania II wojny światowej, nigdy w naszym kraju nie było komunizmu i w dalszym ciągu mieszka tu wielu Żydów. Nie są oni jednak szanowaną społecznością. Podziemne życie nabiera rozmachu, dając owoce w postaci trupów pojawiających się na ulicach, a rachunki mafijne wymagają rozliczenia. Jakiego? Jeśli nie czytałeś tej historii, odpowiedź znajdziesz pod tym linkiem – tu bowiem czeka na Ciebie książka. Możesz również poczekać na moment, by wejść w świat wykreowany przez Szczerka, leżąc wygodnie na sofie w swoim salonie.

Co wiemy o produkcji? Póki co – niewiele…

Nie wiadomo jeszcze, czy oryginalna produkcja stacji HBO pt. Cham z kulą w głowie będzie filmem pełnometrażowym, czy serialem i czy adaptacja będzie miała inny tytuł. Wiemy tyle, że na jej premierę będziemy musieli poczekać z dwa lata i że będzie dostępna na HBO i HBO Go.

Autor jakiś czas temu poinformował o tym projekcie na swoim profilu facebookowym. I nie obyło się bez żarciku 😉

Zobacz także: