Denat wieczorową porą - nowość od Anety Jadowskiej! Denat wieczorową porą

Ha! Wiedziałam, że tu zajrzysz! Na pewno skusiło Cię nazwisko autorki książki, o której mam tu dla Ciebie garstkę informacji. Tak, mowa o trzeciej części serii Garstka z Ustki Anety Jadowskiej. Jej najnowsza powieść Denat wieczorową porą dołącza do poprzednich tomów: Trup na plaży i Martwy sezon. Premiera już 30 czerwca!

Denat wieczorową porą Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Denat wieczorową porą

Jeśli czytałeś dwie poprzednie części, jestem pewna, że nie możesz się doczekać trzeciego tomu serii Garstka z Ustki. Denat wieczorową porą to obietnica wyśmienitej mieszanki humoru, intrygi i tajemnicy, której odkrycie sprawi, że Twoja szczęka opadnie nieco niżej. Co tym razem Aneta Jadowska przygotowała dla swoich czytelników? Opowieść o tym, że niektórzy nawet zza grobu potrafią napsuć krwi. Czyli będzie ciekawie…

Maria Garstka dostaje anonimowe zaproszenie na Bal Tajemnic, jednak nie podchodzi entuzjastycznie do takiej wizji wieczoru. Jej przyjaciółka natomiast, Aniela Grzebałka, jest wniebowzięta na samą myśl! Co więcej, twierdzi, że Maria KONIECZNIE musi się tam wybrać razem z nią. Czy kobiety trafią na bal?

Jedno jest pewne… rozpęta się śnieżyca stulecia i wkrótce stary dom w usteckim lesie stanie się sceną przemyślnej intrygi i konfrontacji. I gdy tylko przez głowę Marii przemknie myśl, że nie może być gorzej, pojawi się trup I to nie jeden! Jej najbliżsi znajdą w niebezpieczeństwie i Maria będzie musiała wyznać prawdę. A jest tego trochę i w zasadzie nie wiadomo, po którą z tych prawd sięgnąć. Jednej nocy sekrety i tajemnice, które skrywali głęboko goście Uroczyska, zaczną wychodzić na wierzch. I to zmieni ich życie na zawsze.

Seria Garstka z Ustki 

A tak sama autorka zachęca do sięgnięcia po wszystkie książki z serii Garstka z Ustki:

Droga Czytelniczko i drogi Czytelniku,

Garstki z Ustki to seria równie zmienna jak pogoda nad Bałtykiem, miasteczko nadmorskie o różnych porachroku albo pensjonat przed sezonem, w trakcie sezonu i po sezonie. Zróżnicowana, jak różne są jej bohaterki: Magda, Tamara i Maria.

Każda z nich przychodzi z własną historią i poniekąd własnym sposobem jej opowiadania, a w konsekwencji – własnym gatunkiem. Trup na plaży i inne sekrety rodzinne to historia Magdy, która ewidentnie ma ciągoty w stronę komedii kryminalnej, choć nie stroni też od poważniejszych tematów. Martwy sezon Tamary to rzecz bardziej obyczajowa, z elementami romansu i wątkiem kryminalnym. W Denacie wieczorową porą, opowieści Marii, mamy zagadkę zamkniętego pokoju, trochę mojego umiłowania do Agathy Christie i humor, który wnosi Aniela Grzebałko. Pewne rzeczy mogą się Marii przytrafić tylko z Anielą u boku.

Garstki z Ustki to seria i nie seria zarazem. Możesz czytać każdą z tych powieści osobno. Możesz włączyć się do historii w dowolnym momencie, a później nadrobić poprzednie tomy – lub nie, jeśli wystarczy Ci jeden element układanki. Każda z powieści jest zamkniętą całością, żaden cliffhanger nie zepsuje przyjemności lektury.

Zawsze jesteście mile widziani w Ustce, w pensjonacie Garstek i w ich historiach.

Bawcie się dobrze, odkrywając sekrety i trupy w szafach.

Aneta Jadowska

Premiera książki Denat wieczorową porą 30 czerwca, ale już dziś możesz zamówić swój egzemplarz przedpremierowo, na tej stronie.

Zobacz także: