Premiery sierpnia

Premiery sierpnia, które zmrożą krew w żyłach nawet w gorący dzień. Poznajcie najciekawsze zapowiedzi kryminałów i thrillerów nadchodzącego miesiąca. Zdradzimy tylko, że zdecydowanie jest z czego wybierać!

Premiery sierpnia znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Premiery sierpnia: kryminał i thriller

Idealna opiekunka

Opiekunka Caroline Harvey zostaje znaleziona martwa w Suffolk, w najgorętszy dzień roku. Do tego jej ciało zostało w dziwny sposób porzucone na łóżeczku dziecięcym. Dziecka, którym się opiekowała, nigdzie nie ma.

Wiele kilometrów dalej wakacje Siobhan Dillon na francuskim wybrzeżu przerywa aresztowanie jej męża, Calluma, pod zarzutem dokonania morderstwa. W ten sposób idealna rodzina Siobhan rozpada się na jej oczach…

Jednak czy Caroline jest tak niewinna, jak się wydaje? A może ukrywała swój własny sekret? Co naprawdę wydarzyło się tamtej nocy? I gdzie jest dziecko?

PREMIERA: 12 sierpnia 2020

 

Nie wiesz wszystkiego

Prestiżowym warszawskim liceum wstrząsa wiadomość o śmierci dwojga uczniów. Otylia jest szkolnym wyrzutkiem i niedoszłą samobójczynią. Alan to jej przeciwieństwo — jest najpopularniejszym uczniem liceum, na dodatek kapitanem drużyny siatkówki. Choć oboje się nie znali, pochodzili z zupełnie innych światów, pewnej nocy spotykają się na dachu opuszczonej hali i skaczą. Giną na miejscu.

Opinia publiczna szybko wydaje wyrok i oskarża Otylię o nakłonienie Alana do samobójstwa. Jej najlepsza przyjaciółka Marta nie wierzy, że dziewczyna byłaby do tego zdolna.

Pewnego dnia ktoś wysyła wiadomość, która staje się początkiem zabawy w kotka i myszkę z osobą, która zna prawdę i zamierza ją ujawnić na własnych warunkach.

PREMIERA: 13 sierpnia 2020

 

Jack Reacher: Zmuś mnie

Jack Reacher jedzie do Chicago, choć wcale nie musi tam dotrzeć. Dlaczego więc nie miałby wysiąść w mieścinie w Oklahomie, zaintrygowany jej dziwną nazwą — „Matczyny Spoczynek”?

Wkrótce bohater spotyka kobietę, przez którą następnego dnia nie wsiada do pociągu. Prywatny detektyw, Michelle Chang, szuka swojego wspólnika, który przyjechał do Oklahomy i zniknął. Obawia się, że mogło mu się stać coś bardzo, bardzo złego…

Niestety zachowanie miejscowych tylko potwierdza obawy Chang. Dodatkowo umacnia Reachera w decyzji, by jej pomóc. Nawet jeśli będzie musiał w tym celu udać się do Głębokiej Sieci. I to nawet jeśli będzie musiał zostawić za sobą kilka poważnie uszkodzonych ciał.

PREMIERA: 5 sierpnia 2020

 

Babka z zakalcem

Premiery sierpnia przyniosą nam kolejną fenomenalną powieść Alka Rogozińskiego. Gdzie tym razem wyprawimy się wraz z naszym Księciem Komedii Kryminalnej?

Luiza Mirska od wielu lat jest szefową wielkiej firmy cukierniczej, a także gwiazdą telewizyjnych programów kulinarnych. W związku ze zbliżającymi się sześćdziesiątymi urodzinami czuje, że przyszedł czas, aby przekazać komuś swoje imperium.

Problem w tym, że kiedy zaczyna rozważać swoich potencjalnych spadkobierców, przekonuje się, że każdy z jej bliskich ma na sumieniu jakieś przestępstwo. Gdy na imprezie z okazji urodzin Luizy dochodzi do morderstwa, podejrzani stają się wszyscy. Bo też i każdy z gości miał powód i okazję, aby dodać swoje zabójcze trzy grosze do babeczki z lukrem…

PREMIERA: 12 sierpnia 2020

 

Jej pierwszy błąd

Jesteście fanami Rywalki? Jeśli tak, koniecznie sięgnijcie po nowość od jej autorki, Sandie Jones!

Po śmierci pierwszego męża Alice przeżyła załamanie. Na szczęście teraz życie znowu jest dla niej łaskawe.
Pojawienie się Nathana, jej drugiego męża, przywróciło Alice utracone szczęście. Prowadzą udany biznes, mają dwoje dzieci i piękny dom. Czego więcej potrzeba jej do szczęścia?

Pewnego dnia zachowanie Nathana zaczyna wzbudzać podejrzenia Beth, najlepszej przyjaciółki Alice. To właśnie z Beth, kobieta przeżywała wszystkie wzloty i upadki. Ta była przy niej zarówno podczas szalonych wieczorów, jak i trudnych chwil. Dzięki niej poradzi sobie ze wszystkim.

Niemniej jednak kobieta zastanawia się, czy postępuje właściwie? A jeśli nie, to czy jej pierwszy błąd nie będzie tym ostatnim?

PREMIERA: 12 sierpnia 2020

 

Z zimną krwią

Nadchodzi kolejny wciągający thriller od Tess Gerritsen! Jesteście gotowi na jazdę bez trzymanki?

To miał być najszczęśliwszy dzień w życiu Niny. Niestety los lubi płatać okrutne żarty i stało się inaczej. Porzucona przez narzeczonego w dniu ślubu Nina, cała we łzach, opuszczała kościół. Wtedy przy ołtarzu wybucha bomba. Niedługo później ktoś próbuje zepchnąć samochód niedoszłej Panny Młodej z drogi i podłożyć bombę w jej mieszkaniu.

Nina nie ma wątpliwości. Ktoś zaplanował jej śmierć. Ale przecież nigdy nie miała wrogów, nie złamała prawa. Dlaczego ktoś uznał ją za śmiertelne zagrożenie i postanowił wydać na nią wyrok?

PREMIERA: 6 sierpnia 2020

 

Morderstwo na Sekwanie

Powieść kryminalna idealna na lato – poznaj mroczny sekret, jaki skrywa w sobie malownicza Sekwana.

Szóstego dnia Armady na środku nabrzeża w Rouen znaleziono zwłoki marynarza. Ale właściwie jak morderca zdołał popełnić tę zbrodnię? Mimo trwającego śledztwa, wciąż nie znane są odpowiedzi na najważniejsze pytania. Czy marynarzy z czterech stron świata naprawdę łączy niezwykły pakt? Jakich skarbów ukrytych na dnie Sekwany poszukują? I jaki skandal ukrywają władze?

Zakładnikami jakże okrutnej manipulacji staje się osiem milionów turystów. Zaczyna się szaleńczy wyścig z czasem. Aby uniknąć kolejnych ofiar, muszą zdążyć przed paradą na Sekwanie…

PREMIERA: 13 sierpnia 2020

Zła wola

Podwójny zabójca Tom Kerr zgadza się wskazać miejsce ukrycia zwłok swojej trzeciej ofiary. Chociaż służby zachowują wszelkie środki ostrożności, zdarza się coś, co wydawałoby się niemożliwe. Witajcie w czternastym już tomie serii o komisarzu Williamie Wistingu!

Kerrowi udaje się zbiec. Na dodatek zostawia za sobą wielu rannych policjantów. Nagranie Line rozwiewa jednak wszelkie wątpliwości – Kerr miał wspólnika. Teraz wszyscy zadają sobie pytanie, czy spektakularną ucieczkę także zorganizował ten drugi?

PREMIERA: 12 sierpnia 2020

 

Eksperyment Isola

Na jedną ze szwedzkich wysp trafia siedem osób, które mają wziąć udział w teście. Ma on wyłonić idealnego kandydata na stanowisko oferowane przez jedną z tajnych służb. Kandydaci nie wiedzą, że uczestniczą także w socjologicz­nym eksperymencie…

Kiedy uczestnicy eksperymentu zaczynają po kolei znikać, sytuacja zdecydowanie wymyka się spod kontroli.

Anna Francis, najzdolniejsza z urzędniczek, dla której udział w eks­perymencie ma być okazją do naprawienia błędów przeszłości, musi dowiedzieć się, czy naprawdę wie tyle, ile jej się wyda­wało. No i kto tu tak właściwie pociąga za sznurki?

PREMIERA: 13 sierpnia 2020

 

Geneza

W zestawieniu sierpniowych premier nie zabraknie także czegoś dla fanów thrillerów medycznych. Oto nowość od Robin Cook, która zmrozi krew w żyłach!

Na stół sekcyjny w nowojorskim Inspektoracie Medycyny Sądowej trafia ciało dwudziestoośmioletniej kobiety. Wszystko wskazuje na to, że przyczyną zgonu było przedawkowanie narkotyków.

Kery Jacobsen ku swojemu przerażeniu odkrywa, że kobieta była w ciąży… Nikt jednak nie wie, kto był ojcem dziecka. Czyżby poznanie jego tożsamości była kluczem do rozwiązania zagadki ostatnich chwil życia młodej kobiety?

PREMIERA: 11 sierpnia 2020

 

Premiery sierpnia to wiele niezwykłych i wciągających historii. Która zaintrygowała Was najbardziej?