Prezent na Dzień Dziecka dla malucha 0-3

Wiecie, że wczesne dzieciństwo to idealny czas na rozpoczęcie przygody z czytaniem? Umysł malucha jest wtedy chłonny jak gąbka, więc im więcej książek w jego otoczeniu, tym lepiej! A skoro zbliża się Dzień Dziecka, to ja nie wyobrażam sobie innego prezentu – książka jest inwestycją, która zwróci się z nawiązką.

Poniżej przygotowałam kilka ciekawych pomysłów na prezent na Dzień Dziecka dla malucha do 3 roku życia. Wszystkie książeczki zostały przetestowane przez moją 1,5-roczną córkę. Jestem pewna, że spodobają się także Waszym dzieciom.

Prezent na Dzień Dziecka dla rocznego dziecka 

Pucio uczy się mówić Marta Galewska-Kustra

Pucio uczy się mówić to pięknie wydana książka, która pomoże opiekunom wprowadzić malucha w świat mowy. Każda karta przedstawia scenkę z Puciem i jego rodziną w roli głównej. Ich życie jest pełne dźwięków, szczególnie gdy wspólnie wycinają (ciach, ciach), stukają do drzwi (puk, puk), jedzą (am) czy kąpią się w jeziorze (chlap, chlap). Dzieci kochają Pucia za piękne ilustracje, na których dzieje się mnóstwo ciekawych rzeczy, rodzice zaś doceniają merytoryczne wskazówki autorki Marty Galewskiej-Kustry – logopedy i pedagoga. Więcej o serii z Puciem dowiecie się tutaj >>

Prezent na Dzień Dziecka dla dwulatka 

Nasze ciało Hector Dexet

Książka Nasze ciało autorstwa fenomenalnego Hectora Dexeta to pozycja obowiązkowa dla małego adepta wiedzy o anatomii. Znajdzie on tam obrazki chłopca i dziewczynki, rysunki kości i wnętrzności, paluszków u rąk i nóg, a także nosa, oczu zębów, serca i kobiety w ciąży z dzidziusiem w brzuchu! A ponadto książka wyjaśnia, w jaki sposób trawimy jedzenie, dlaczego czasami kichamy czy musimy nosić okulary. Kartki mają dziurki, przez które można spojrzeć na mamę, wsadzić w nie nos lub paluszki. My oglądamy ją w nieskończoność na tysiąc różnych sposobów.

Prezent na Dzień Dziecka dla trzylatka 

Rok w Krainie Czarów Maciej Szymanowicz

Rok w Krainie Czarów, to książka, która skupi uwagę Waszego dziecka na długie minuty. Publikacja składa się z dwunastu rozkładówek, odpowiadających każdemu miesiącowi roku oraz dwóch stron zawierających opisy postaci (m.in. Czerwonego Kapturka, Śpiącej Królewny czy Czarownicy). Duże, bardzo szczegółowe ilustracje pobudzają wyobraźnię małego Czytelnika i inspirują do wspólnego snucia historii. Bo to właśnie odbiorca jest tu odpowiedzialny za wymyślanie fabuły do obrazków. Książka jest dość sporych rozmiarów, ale dzięki usztywnianym kartkom nada się także dla młodszych dzieci. Wszystkie tytuły z serii Rok w… znajdziecie tutaj >>

Po więcej inspiracji na prezenty dla malucha z okazji Dnia Dziecka odsyłam do sklepu internetowego TaniaKsiazka.pl!