Opowieści o nadziei - nowa książka Heather Morris Opowieści o nadziei

Jeśli na Twojej półce stoją już Tatuażysta z Auschwitz oraz Podróż Cilki, zrób obok miejsce na nową książkę Heather Morris. Opowieści o nadziei to kolejna pozycja z serii jej twórczości opartej na rozmowach z Lalem Sokołowem. Tym razem jednak nie jest to zapis wspomnień byłego tatuażysty z obozu koncentracyjnego, tylko piękna historia spotkania człowieka z człowiekiem. Morris pisze o tym, że każde nawet najbardziej zwykłe, codzienne i z pozoru błahe zetknięcie się z drugą osobą może odmienić całe nasze życie.

Opowieści o nadziei Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Opowieści o nadziei

Drugi człowiek zawsze jest tajemnicą. Skrywa w swoim sercu przeżycia, o których nie mamy pojęcia. Niektórzy jednak ukrywają w sobie więcej, niż moglibyśmy przypuszczać, a ich życie potrafi być materiałem na książkę, a nawet dwie. Taką osobą bez wątpienia był nieżyjący już Lale Sokołow, właściwie Ludwig Eisenberg, tatuażysta z obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Heather Morris wysłuchała niesamowitych i unikalnych wspomnień tego byłego więźnia obozu, by następnie wydać je w postaci książki pod najbardziej odpowiednim tytułem – Tatuażysta z Auschwitz. Gdy przenosiła je na papier, nie miała pojęcia, że ta historia wzbudzi tak ogromne zainteresowanie, porywając miliony czytelników na całym świecie. I że stanie się przez to sławna.

Korzystając z tego wyjątkowego wyróżnienia, jakim było zaufanie mężczyzny, który przeżył najgorsze piekło, jakie człowiek zgotował człowiekowi w historii ludzkości, oraz z ogromnej popularności – opowiedziała jeszcze jedną historię. Jej Podróż Cilki traktuje o najdzielniejszej osobie, z jaką zetknął się Lale w całym swoim życiu.

W swojej najnowszej książce, Opowieści o nadziei, Heather opowiada o serdecznej przyjaźni z Lalem, która zaprowadziła ją tak daleko. Uchyla przed czytelnikiem kotarę, za którą kryją się kulisy ich niezwykłego spotkania. Pisze o tym, jak się poznali i jak wzajemnie obdarzyli zaufaniem. Przywiązania, które dało mężczyźnie takie poczucie bezpieczeństwa, by zwierzyć się jej z tego, o czym milczał od czasu zakończenia II wojny światowej. I jak zmieniło to ich oboje.

Jak ważna jest umiejętność słuchania…

Od zawsze się mówi, że umiejętność słuchania jest bardzo ważna. Nie chodzi tylko o to, by słuchać, ale naprawdę usłyszeć i zrozumieć drugą osobę. Dotrzeć do niej. W  ten sposób możemy nie tylko dużo jej dać, pomóc, ale również zyskać przyjaźń. I jak się okazuje w przypadku Heather Morris – osiągnąć światowy sukces wydawniczy. Pełnowartościowe spotkanie, w którym panują zasady wzajemnego szacunku, lojalności i zaangażowania może się stać również ważną życiową lekcją, której każdy z nas potrzebuje.

Na kartach swego najnowszego dzieła pisarka opowiada o osobach, z którymi pracowała i których historie spisywała, ale też sięga do własnych wspomnień o swojej rodzinie. Przytacza pełne miłości relacje z Dziadkiem oraz o trudnych relacjach z matką i ucieczce z domu. Opowieści o nadziei, choć będące wynikiem podróży przez dolinę śmierci, są przede wszystkim pochwałą życia i zacieśniania więzi.

Książka do księgarni trafi dopiero 24 lutego, ale już dziś możesz zamówić swój egzemplarz przedpremierowo. Znajdziesz go na tej stronie.

Powiązane artykuły: