Prezenty na Mikołajki 2017 - kup na TaniaKsiazka.pl

Wczoraj uświadomiłam sobie, że Mikołajki już naprawdę niedługo. Mimo że zwykle z tej okazji dzieci dostają małe prezenty to i tak czekają na nie równie niecierpliwie, jak na te gwiazdkowe. Nie możemy ich więc zawieść. Poniżej znajdziecie prezenty, które wybrałam dla 2,5- i 8- latka. Jestem zdania, że absolutnie w każdym prezencie dla dziecka powinna znaleźć się książka. Tak więc dla mnie prezent na Mikołajki to książka plus drobna zabawka. Sprawdźcie, jakie prezenty na Mikołajki 2017 wybrałam i co Wam gorąco polecam.

Prezenty na Mikołajki 2017 dla 8-latka 

Piratologia. Poradnik piracki i model statku Dugalda Steera to książka i zabawka w jednym. W środku znajduje się model statku pirackiego do samodzielnego złożenia. Taka książeczka-zabawka spodoba się wszystkim dzieciom, które interesują się statkami, samolotami, samochodami i które lubią same coś konstruować.

Do tego prezentu dołożyłam oczywiście książkę, w sumie kolejną. 🙂 Jak wytresować Cthulhu. Tom 2 .Coś na dachu. To już drugi tom (czyli pierwszy się spodobał) książki innej niż wszystkie. Nie jest to książka w tradycyjnym rozumieniu tego słowa, ale również forma zabawy. Dzieci muszą zdecydować, co wydarzy się dalej lub rozwiązać jakiś problem, z którym spotka się bohater. Jeśli wybiorą źle, muszą zaczynać od nowa. 🙂

Prezenty na Mikołajki 2017 dla 2,5-latka

Wybór prezentu dla 2,5-latka również nie przysporzył mi większych problemów. Oczywiście wybrałam najpierw książkę. Tym razem są to Bajeczki do poduszki dla chłopców. Zdecydowałam się akurat na tę propozycję, ponieważ są to historyjki, które mogą być takim impulsem dla dzieci do kojarzenia zasypiania z czytaniem książek. Książeczka jest pięknie ilustrowana i zawiera krótkie historyjki, na których dzieci są w stanie skupić uwagę.

Drugi element prezentu dla 2,5-letniego chłopca to Wagon z drewnem. Wszelkiego rodzaju kolejki zarówno drewniane, jak i te plastikowe to Must Have każdego małego chłopca. Rozwijają zdolności manualne, wyobraźnię i potrafią wciągnąć dzieciaki do zabawy na wiele godzin. Oczywiście z czasem wszystko się nudzi, więc co jakiś czas warto dodawać nowy, fajny element. Ogromną furorę robią w ostatnim czasie kolejki z serii Tomek i przyjaciele Track Master. Zaletą tych wagoników jest fakt, że jeżdżą na baterie i to zarówno po torach, jak i po podłodze. 🙂

Prezenty na Mikołajki 2017 – TanioKsiążkowy Poradnik Prezentowy 

Bardzo dużo propozycji prezentów dla dzieci w każdym wieku, znajdziecie także w tym poradniku prezentowym: Najlepsze pomysły na prezenty na Święta Bożego Narodzenia z TaniaKsiazka.pl!

TanioKsiążkowy Poradnik Prezentowy

Prezenty dla dzieci zostały tu podzielone na grupy prezentowe w tym: 0-12 miesięcy, 1-2 lata, Książeczki dla dzieci do 2 lat, 3-4 lata, 5-6 lat, 7-8 lat, 9-12 lat oraz tematycznie: Świąteczne książeczki dla dzieci, Psi Patrol, Tomek i przyjaciele, My Little Pony, Bob Budowniczy, Strażak Sam, Zabawki edukacyjne, Puzzle, Peron 9 ¾, Masza i Niedźwiedź, Kraina lodu, Zabawki drewniane.

Wybierając zabawki dla dzieci i pamiętajcie, aby dopasować je do ich zainteresowań i możliwości rozwojowych. Na koniec dodam, że do moich prezentów dodam jeszcze trochę łakoci. 🙂