https://www.taniaksiazka.pl/psy-prewencji-norbert-grzegorz-kosciesza-p-1181489.html

Praca w policji to ciężki kawał chleba. To zawód, który z jednej strony jest wyśmiewany, a z drugiej wcale nie należy do najłatwiejszych. Czy zastawialiście się kiedyś nad tym, jak wygląda praca w policji? Już w lutym będziecie mogli przyjrzeć się jej z bliska, a to za sprawą książki Norberta Grzegorza Kościeszy.

Psy Prewencji - książka dla osób o mocnych nerwach. Sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Psy Prewencji – książka dla czytelników 16+

Psy Prewencji to propozycja dla czytelników o mocnych nerwach. Co więcej, po tę lekturę powinni sięgnąć tylko ci, którzy skończyli już 16 lat.

Psy Prewencji - książka dla osób o mocnych nerwach. Sprawdź w TaniaKsiazka.plHistoria, którą prezentuje Kościesza, została w około 80% oparta na faktach, reszta to fikcja literacka.

To opowieść o pracy, a ściślej – służbie w policji, o tym, jak ona wygląda od podszewki. Autor stwierdza, że jest smutna, brutalna, a momentami przypomina farsę. Ci, którzy decydują się na ten zawód, są pełni ideałów i fascynacji. Mają wyidealizowany obraz instytucji, który – jak się później przekonują – nie ma pokrycia w rzeczywistości. Bo policją rządzą takie same mechanizmy jak innymi organami państwowymi: kolesiostwo i nepotyzm. Ponadto jest mnóstwo funkcjonariuszy, którzy są gotowi zrobić wszystko za premie i awanse. A jaki los spotyka idealistów? Bardzo szybko się wypalają zawodowo i  zdarza się, że popadają w alkoholizm.

Norbert Grzegorz Kościesza opowiada czytelnikom o tych funkcjonariuszach, którzy w hierarchii zawodowej są na samym dole. Większość z nich – jak wskazuje na to nazwa – pracują w prewencji. Jacy są policjanci, których autor nazywa Psami Prewencji? Są odważni i nieraz zdarzyło im się narazić życie i zdrowie.:

Te psy strzegą domów, obcych rodzin, firm, majątków, życia i zdrowia przed pospolitymi bandziorami, którzy o każdej porze i w różny sposób mogą zagrozić społeczeństwu.

Autor pisze realistycznie, nie stroni od twardego i wulgarnego języka, bo też rzeczywistość, którą przedstawia, nie jest cukierkowa…

Jestem pewna, że książka Psy Prewencji oparta na prawdziwych wydarzeniach zainteresuje tych czytelników, którzy cenią dynamiczną akcję. Jeżeli lubicie seriale i filmy o polskich policjantach, to też książka dla Was. Tytuł będzie miał premierę 19 lutego, a już dziś możecie ją zamówić tutaj. Jesteście ciekawi tej publikacji?