Recenzja książki Mukashi, mukashi

Recenzja książki Mukashi, mukashi. Dawno, dawno temu w Japonii. To wydanie książki dla dzieci zachwyci także dorosłych odbiorców. Interesują Was japońskie wierzenia? Chcielibyście poznać bliżej magiczne stworzenia i kulturę Japończyków? W takim razie ten egzemplarz koniecznie powinniście mieć w domowej biblioteczce.

Recenzja książki Mukashi, mukashi

Mukashi, Mukashi – nie tylko dla dzieci?

Historie przedstawione w książce przypadną do gustu nie tylko dzieciom, ale także dorosłym odbiorcom. To, co zdecydowanie przykuwa wzrok, to kolorowe i przepiękne ilustracje. Co ciekawe, za poszczególne obrazy odpowiedzialni są zupełnie inni rysownicy. Mimo wszystko całe wydanie jest bardzo spójne.

Duży format pozwala cieszyć oczy wyraźną czcionką, ale również kolorowymi ilustracjami, które rozlewają się na dwie sąsiadujące ze sobą strony. Jeśli poszukujecie książki dla dzieci, która zachwyca wydaniem i fascynuje obrazkami, to zdecydowanie ta pozycja jest warta waszej uwagi.

Mukashi, Mukashi

Fot. Paulina Roszko

Mukashi, mukashi. Dawno, dawno temu w Japonii – słów kilka o tym, co w środku

Mukashi, Mukashi

Fot. Paulina Roszko

W środku znajdziecie cztery różne opowiadania – każde z nich tak samo wciągające i niezwykłe. Poza tym na początku i końcu książki został umieszczony słowniczek mitycznych postaci. Dzięki temu jeszcze lepiej zrozumiecie prezentowane historie i poznacie genezę czytanych opowieści.

Opowieści skonstruowane są w bardzo przystępny sposób. Czyta się je lekko i przyjemnie. Jednocześnie czytelnikowi towarzyszy pewna nuta niepewności, ciekawości i zachwytu. Historie poprowadzone są tak, że zaskakują i wciągają.

Drzewa z książki Mukashi, Mukashi

Fot. Paulina Roszko

Mukashi, mukashi. Dawno, dawno temu w Japonii – podsumowanie recenzji

Chociaż książka skupia się na japońskich wierzeniach i tradycjach, przypadnie do gustu każdemu, kto poszukuje wciągających historii. Nie tylko wielkim fanom Japonii, ale każdemu, kto uwielbia świat magii, mitycznych stworzeń i fantastycznych opowieści.

Samo wydanie zasługuje na to, by trzymać je w domowej biblioteczce w widocznym miejscu. Prezentuje się naprawdę ładnie. Nie tylko dzięki kolorowym ilustracjom. Duże znaczenie ma tu format i twarda okładka. To jedna z tych pozycji, po którą sięga się chętnie nie tylko przez warstwę tekstową, ale również wizualną.

Książkę Mukashi, Mukashi. Dawno temu w Japonii znajdziecie tutaj.

Ocena Pauliny
 • 10/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 10/10
 • 10/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 10/10
 • 10/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 10/10
 • 10/10
  Jak oceniam Ilustracje? - 10/10
10/10

Fragment recenzji

Poza tym na początku i końcu książki został umieszczony słowniczek mitycznych postaci. Dzięki temu jeszcze lepiej zrozumiecie prezentowane historie i poznacie genezę czytanych opowieści.