Recenzja książki Zdrowe zęby

Któż z nas nie marzył chociaż raz o hollywoodzkim uśmiechu rodem z okładki modnego magazynu? Jednocześnie lęk przed wizytą u specjalisty niejednokrotnie spędza nam sen o perlistym blasku z powiek. Czy można uzyskać efekt wybielenia bez wizyty u dentysty? Dlaczego nasz uśmiech jest tak ważny? Jak dbać o uzębienie od najmłodszych lat i dlaczego, mimo zachowywania higieny, nasze zęby pozostawiają czasem wiele do życzenia? Jeśli jesteś ciekaw odpowiedzi na choć jedno z powyższych pytań – zapraszam do lektury! Przed Wami recenzja książki Zdrowe zęby, czyli opowieści o pięknym uśmiechu!

Recenzja książki Zdrowy uśmiech – znajdziesz ją na TaniaKsiazka.pl

Fot. A. Alimowska

Opowieść o pięknym uśmiechu

Czy jesteś zadowolony ze swojego uśmiechu? To pytanie, na które czasami trudno odpowiedzieć twierdząco. Przyczyną złego stanu uzębienia może być zarówno lęk przed wizytą u dentysty, który przyczynia się do odkładania spotkania w nieskończoność. Może to być również obawa przed skutecznością samego leczenia, aspekty finansowe, dieta, często nieuświadomione przyzwyczajenia oraz nieświadomość tego, jak poprawnie powinniśmy zadbać o nasze zęby.

O ile nie mamy wpływu na naszą genetykę, o tyle w dużej mierze nasz uśmiech zależy od naszego stylu życia. Od dziecka jesteśmy uczeni, że słodycze sprzyjają próchnicy. Wiemy też, że aby cieszyć się naszymi naturalnymi zębami, powinniśmy zwrócić uwagę na codzienną higienę.

Ale czy wiemy, dlaczego ma to tak duże znaczenie?

Recenzja książki Zdrowy uśmiech – znajdziesz ją na TaniaKsiazka.pl

Fot. A.Alimowska

Poza tym, że zęby umożliwiają nam rozdrabnianie pokarmów i pełnią ważną funkcję w procesie trawienia, mają ogromne znaczenie dla dobrostanu całego organizmu. Wiecie, że nieleczone schorzenia uzębienia mogą doprowadzić do chorób nerek, serca lub zapalenia opon mózgowych? Tak jak w zegarze, aby mógł prawidłowo funkcjonować, potrzebuje współpracy wszystkich trybików.

Oczywiście poza aspektem ewolucyjnym i zdrowotnym, zęby pełnią również funkcję estetyczną. Ich kształt i kolor, a nawet ułożenie, mają wpływ na to, jak widzą nas inni. Czy wiesz, że według statystyk aż 60% z nas przy pierwszym kontakcie z rozmówcą zwraca uwagę na uśmiech? Z uśmiechem wygrywają tylko oczy.

Dla kogo jest ta książka?

Jeśli zasmuca cię ten fakt, nie przekreślaj jeszcze swoich szans na wymarzony hollywoodzki smile! Ortodontka Kamila Wasiluk w swojej książce Zdrowe zęby przekonuje, że każdy z nas może sięgnąć po zdrowie i osiągnąć wymarzony uśmiech.

Jeśli tak jak ja przez większość swojego życia chodziłeś do lekarza dopiero w momencie, kiedy ból zęba zwalał cię z nóg – zacznij swoistą małą rewolucję i przeciwdziałaj, zamiast leczyć! Jak? Najlepiej zacząć od dobrej lektury, odpowiadającej na najskrytsze pytania, których, być może, baliśmy się zadać. Dla mnie takim tytułem była właśnie książka Kamili Wasiluk.

Dlaczego warto? Pamiętajmy, jeśli chcemy uzyskać specjalistyczną wiedzę, pytania najlepiej zadać specjaliście 🙂 Autorka Zdrowych zębów jest renomowaną ortodontką z ogromną wiedzą. Na kartach książki w przystępny sposób tłumaczy wszelkie zawiłości i rozwiewa wiele wątpliwości.

Najprawdopodobniej wiedzę, jaką posiadamy na temat tego, jak dbać o zęby, zdobyliśmy w czasie lat szkolnych i niekoniecznie ją później aktualizowaliśmy. A przecież nauka idzie do przodu i niektóre informacje się dezaktualizują.

Książka będzie fantastyczną lekturą dla mam, które zastanawiają się kiedy i jak zacząć wdrażać nawyki higieniczne u swojej pociechy.

Ponadto poznacie zupełnie niespodziewane fakty dotyczące naszych nawyków, które wpływają na zdrowie naszych zębów. Bo czy wiedzieliście, że oddychanie przez usta i niedomykanie ich wpływa na rozwój próchnicy?

Recenzja książki Zdrowe zęby

Jeśli szukasz tytułu, który pozwoli ci oswoić się z zabiegami dentystycznymi i pewną ręką przeprowadzi cię przez najbardziej zawiłe zagadnienia dotyczące naszego uzębienia – daj wciągnąć się bogato ilustrowanemu poradnikowi od Wydawnictwa Znak. Z pewnością nie pożałujesz!

Ode mnie tytuł zgarnia najwyższe noty 🙂 Wciągnął mnie od pierwszych stron i nie tylko pozwolił mi uzupełnić wiedzę, ale także obalić różne mity związane z higieną jamy ustnej.

Od teraz nieustannie pilnuję się, czy ustawiam moją szczoteczkę pod kątem 45 stopni, zwracam większą uwagę na dokładność moich nawyków i niedługo odwiedzę moją dentystkę poddając się rutynowej kontroli. Bo warto jest zawalczyć o piękny uśmiech 🙂

Jak mieć Zdrowe zęby dowiesz się sięgając po tytuł Kamili Wasiluk. Znajdziesz go tutaj.

Recenzja książki Zdrowe zęby – znajdziesz ją na TaniaKsiazka.pl

Ania ocenia:
 • 10/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 10/10
 • 10/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 10/10
 • 10/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 10/10
 • 10/10
  Czy wiedza zawarta w książce rzuca nowe światło na ujęcie tematu? - 10/10
10/10

Fragment recenzji

Czy jesteś zadowolony ze swojego uśmiechu? To pytanie, na które czasami trudno jest odpowiedzieć twierdząco. Przyczyną złego stanu uzębienia może być zarówno lęk przed wizytą u dentysty, który przyczynia się do odkładania spotkania w nieskończoność. Może to być również obawa przed skutecznością samego leczenia, aspekty finansowe, nasza dieta, często nieuświadomione przyzwyczajenia oraz nieświadomość tego, jak poprawnie powinniśmy zadbać o nasze zęby.

Jeśli tak jak ja przez większość swojego życia chodziłeś do lekarza dopiero w momencie, kiedy ból zęba zwalał Cię z nóg – zacznij rewolucję w swoim życiu i przeciwdziałaj zamiast leczyć! Jak? Najlepiej zacząć od dobrej lektury, która odpowie nam na najskrytsze pytania, których być może baliśmy się do tej pory zadać. Dla mnie takim tytułem była właśnie książka Kamili Wasiluk.