Gra na podstawie Cyklu Inkwizytorskiego

Gra na podstawie Cyklu Inkwizytorskiego to bez wątpienia jeden z bardziej wyczekiwanych projektów. W gronie oczekujących znajdują się zarówno fani Jacka Piekary, jak i miłośnicy gier komputerowych. I nie ma się co dziwić, w końcu to wielkie wydarzenie! Weźmy choćby pod uwagę fakt, jak olbrzymim zainteresowaniem cieszyła się produkcja Wiedźmin 3: Dziki Gon inspirowana twórczością Andrzeja Sapkowskiego. Twórcy gier doskonale zdają sobie sprawę, że potencjał w literaturze jest ogromny. Studio The Dust udostępniło pierwsze zrzuty ze gry na podstawie Cyklu Inkwizytorskiego. I wszystko wskazuje na to, że ci, którzy czekają z niecierpliwością na grę, nie zawiodą się.

Gra na podstawie Cyklu Inkwizytorskiego

Gra na podstawie Cyklu Inkwizytorskiego – kilka dodatkowych szczegółów

Oczywiście sami twórcy gry zaznaczają, że prezentowane zrzuty z ekranu nie są dokończoną grafiką. Wszystko jeszcze będzie dopracowywane. Jednak już teraz widać, jak wiele pracy i zaangażowania włożyli w najnowszy projekt. Kacper Szwajka, dyrektor artystyczny The Dust, tak komentuje najnowszą odsłonę materiałów:

Stylizacja graficzna od samego początku była dla nas niezwykle istotnym aspektem developmentu. Szukaliśmy inspiracji we flamandzkich mistrzach renesansu. Po wielu próbach i przymiarkach stwierdziliśmy, że mamy większe możliwość graficzne i zaczęliśmy coraz bardziej zbliżać się do realizmu. Myślę, że jesteśmy na takim etapie, że możemy podzielić się z odbiorcami pierwszymi materiałami.

Gra na podstawie Cyklu Inkwizytorskiego

Źródło zdjęć: polskigamedev.pl

Ja, jako wielbicielka gier, jestem pod ogromnym wrażeniem zaprezentowanych grafik. Tymczasem na temat samej rozgrywki wiemy jeszcze stosunkowo niewiele. Do tej pory twórcy zdradzili jedynie, że produkcja będzie oparta na historii, która skupi się w dużej mierze na autorskim systemie dialogowym bazującym na emocjach. Plus oczywiście fakt, że cały projekt nawiązywać będzie do książkowej serii Jacka Piekary. Nie zdradzono na razie żadnych informacji, dotyczących głównego bohatera (wiadomo jedynie, że kluczowy będzie tu Mordimer, choć nie wiemy, czy to właśnie on będzie postacią, w którą wcielą się gracze), miasta czy bohaterów drugoplanowych. Jednak producenci zapewniają, że na wszystko przyjdzie czas i kiedy tylko dopracują szczegóły i będą mieli gotowy materiał, chętnie podzielą się nim z odbiorcami. Jakub Wolff, prezes The Dust dodaje:

Odbiór samej postaci Mordimera, zarówno przez czytelników cyklu „Ja, inkwizytor”, jak i tych, którzy nigdy się z nim nie zetknęli, jest dla nas kluczowym zadaniem. Musimy odpowiednio zbalansować cechy zewnętrzne i wewnętrzne bohatera. Tak aby były czytelne dla fanów Jacka oraz atrakcyjne dla graczy nieznających cyklu. Chcemy gruntownie przebadać ten istotny element, żeby spełnić oczekiwanie graczy.

Ja Inkwizytor

Źródło zdjęć: polskigamedev.pl

Nie pozostaje nam więc nic innego, jak cierpliwie czekać na dalsze szczegóły. Przyznaję szczerze, że pierwsze zrzuty z ekranu wyglądają naprawdę obiecująco i chętnie już zagrałbym w tę grę! A jak wasze wrażenia?

Interesują was książki Jacka Piekary? Zajrzyjcie tutaj.