Recenzja This Winter

Gwiazdka nie dla każdego jest czasem beztroski. Wie o tym Charlie Spring, którego wizja nadchodzących świąt przytłacza jeszcze bardziej niż poprzednie. Przed Wami recenzja książki This Winter Alice Oseman.

Przeczytałeś Heartstoppera? Pora na This Winter!

Jeśli czytaliście wszystkie poprzednie tomy komiksowej serii Heartstopper – nadeszła idealna pora na sięgnięcie po This Winter! Książka ta opowiada o świętach Bożego Narodzenia w domu Springów niedługo po zakończeniu wydarzeń czwartego tomu.

Charlie niedawno wrócił ze szpitala psychiatrycznego, gdzie trafił ze względu na zaburzenia odżywiania i tendencję do samookaleczania. Pobyt w szpitalu bardzo mu pomógł, niemniej chłopak odnosi wrażenie, że rodzice wolą unikać tematu jego choroby, co wzbudza w nim poczucie bycia rodzinnym wyrzutkiem.

Bohatera czeka więc nie tylko zmierzenie się z zawartością swojego talerza na oczach członków rodziny. Przed nim również konieczność wytrzymania niezręczności całego wieczoru, ze świadomością konfliktu między dziadkami. Czy uda mu się spędzić wigilijny wieczór bez kłótni przy rodzinnym stole?

Recenzja This Winter. Książki szukaj na TaniaKsiazka.pl

Recenzja książki This Winter Alice Oseman

Najnowsza powieść Alice Oseman po raz kolejny wciąga Czytelników już od pierwszych stron! Tym razem będziemy mogli spojrzeć na świat przez pryzmat narracji nie tylko Charliego, ale również jego siostry Tori, a nawet najmłodszego brata Olivera.

Przed rodziną Springów Wigilia pełna wyzwań. W książce będziemy mieli okazję bliżej poznać Tori (co mnie jako fankę jej postaci bardzo cieszy). Siostra Charliego świadoma tego, w jak trudnej sytuacji znajduje się jej brat, chce wesprzeć go najlepiej jak umie. Niestety nie oznacza to, że brat chętnie sięgnie po jej pomocną dłoń. 

Jak bohaterowie poradzą sobie z lawiną zdarzeń? Czy ciepły uścisk Nicka wystarczy, by skleić całą beznadzieję tego wieczoru? Kim jest nowy członek rodziny Nelsonów? I kto wygra w rozgrywce Mario Kart? Tego musicie już dowiedzieć się sami sięgając po powieść This Winter.

Recenzja This Winter

Ja książkę pochłonęłam w mgnieniu oka, po raz kolejny zachwycona opowieścią z uniwersum Hearstoppera, więc serdecznie Wam ją polecam. Jak zawsze jest słodko-gorzko, a los nie szczędzi nikogo. Niemniej mimo trudności nie obędzie się bez znanego fanom serii ciepła bijącego z uniwersum Heartsoppera.

Dodatkowo pod koniec będziecie mieli szansę przeczytać fragment debiutanckiej powieści autorki pt. Solitairena której premierę po tej lekturze czekam z niecierpliwością! 🙂

Jeśli zaintrygowała Was recenzja książki This Winter, swój egzemplarz upolujecie tutaj!

Ania ocenia:
 • 10/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 10/10
 • 10/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 10/10
 • 10/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 10/10
 • 10/10
  Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 10/10
10/10

Fragment recenzji

Przed rodziną Springów Wigilia pełna wyzwań. (…)

Jak bohaterowie poradzą sobie z lawiną zdarzeń? Czy ciepły uścisk Nicka wystarczy, by skleić całą beznadzieję tego wieczoru? Kim jest nowy członek rodziny Nelsonów? I kto wygra w rozgrywce Mario Kart? Tego musicie już dowiedzieć się sami sięgając po powieść This Winter.